„Myslím si, že to teď bude o hodně těžší, jak se to obrátilo. Nám více vyhovuje jezdit v pátek ven a hrát doma v neděli,“ komentuje Totter.

Jak se projeví změna rytmu?

Jak se projeví změna rytmu, kouč uvidí dnes na Horáckém zimním stadionu proti Frýdku-Místku, který na začátku září porazila Dukla 9:4 a v neděli v Přerově (4:1).

„Ve Frýdku jsme dobře vstoupili do soutěže, ale oni se pak zvedli, prohráli jen tři zápasy a mají teď velmi dobrou bilanci. Určitě to bude těžký zápas. To samé Přerov, který jsme doma porazili gólama v závěru a venku bude ještě nepříjemnější,“ tvrdí jihlavský kouč Aleš Totter.

Ten se bude muset obejít bez Adama Zemana. „Toho si vzalo nastálo áčko, což je pro nás citelná ztráta,“ říká trenér. A k dispozici nebude ani dlouhodobě zraněný Jan Šustr, který má tříselnou kýlu.

Improvizace v trénincích

„Neplechu“ navíc začínají dělat i střídavé starty. „Na klukách se projevuje únava, protože jsou rozesetý po republice, takže ulevujeme v trénincích, ve kterých pracujeme na hranici improvizace. Jen málokdy se sejdeme komplet,“ nastiňuje bojové podmínky trenér. „Ale to není míněno jako alibi. My máme sérii výher, ve které chceme pokračovat co nejdelší dobu,“ dodává Totter.

Dukla by ráda přidala devátou a desátou výhru v řadě. „Je to ale čím dál tím těžší. Každý tým se chce na prvního vytáhnout a podat maximální výkon. Zatím jsme ty důležité momenty zvládli a určitě by bylo dobré, kdybychom si ten odstup udrželi,“ dodává Totter.