„Chybou bylo už to, že jsme beka nechali rozjet už ve středním pásmu, tam ho měl někdo faulovat. Byla to nezkušenost kluků, kteří byli na ledě. A ještě jsme hráče nechali vystřelit a dorážet,“ popisoval rozhodující moment kouč Dukly Karel Dvořák.

Po sporném gólu na 4:3 se strhla mela. Gólman Milan Řehoř i bek Adam Lukačovič vyfasovali za protesty desetiminutové tresty. „Hráči vypěnili, já se jim nedivím. Když šedesát minut bojujete a pak dostanete góla, o kterém jste přesvědčeni, že nebyl, tak se nemůžu divit, že hráči byli vzteklý,“ glosoval kouč s ledovým klidem.

Doháněli manko

On sám ze střídačky vůbec neměl jasno. „Tam bylo tolik lidí, že to nešlo vidět. Rozhodčí řekl, že nemá k dispozici video a že se přiklání na stranu brankového rozhodčího, takže není co řešit,“ dodal zkušený kouč, který rozhodně nepatří mezi bouřliváky.

Červenožlutí letos podlehli Vrchlabí už podruhé stejným výsledkem 3:4. Tentokrát doháněli manko od prvních minut, protože již ve 4. minutě Václav Eiselt zachytil nepřesnou rozehrávku soupeře a z prostoru mezi kruhy vyslal dělovku, se kterou Řehoř nemohl nic dělat.

Horalové další branku přidali až v polovině zápasu, když se prosadil v nájezdu dva na jednoho exjihlavský Jonáš Fiedler.

Dukla se střelecky chytila až ve 34. minutě, kdy se poprvé prosadil Daniel Hodek. Gól je ale v oficiálních statistikách na hokej.cz připsán Janu Hrbatému. „V kopii zápisu o utkání je dokonce napsáno číslo 14,“ říká jihlavský asistent Roman Mejzlík. Jenže ikona Dukly, kapitán Bakus, která s číslem 14 nastupuje, ve Vrchlabí kvůli zdravotním potížím absentovala. „Gól dal Hodek, puk asi ještě škrtnul o Dolníčkovu hůl,“ nabízí vysvětlení Mejzlík.

Domácí o dva góly vedli ještě jednou díky přesilovkovému gólu Galvase. Rychlý kontr Jihlavy zařídil bek Malena. Dvě minuty před koncem zápasu se hostům naskytla možnost hrát v početní výhodě. V čase 59:05 Hodek rozesmutněl domácí tribuny.

Ty ale vzápětí vybuchly nadšením po gólu Komy. Nikdo pak nejspíš nepochyboval o platnosti transparentu s nápisem „Tady je Krakonošovo“.

Jiří Bárta, Michal Bogáň