EXTRALIGA DOROSTU

JIHLAVA - LITVÍNOV 3:2
Mladíci Dukly na svého soupeře vlétli, ale stejně jako Mikeš, který sólo z první minuty neproměnil, si na Mahdala v litvínovské brance nikdo z jihlavských nepřišel.
Hostující gólman čaroval i ve druhé části, ale Přidalovu přesnou ránu už zkrotit nedokázal. Další změna skóre přišla v hostující početní nevýhodě, kterou předčasně ukončil Kasalý. Stejný hráč pak podtrhl skvělou druhou třetinu únikem v oslabení a třetím jihlavským gólem.
Na menší komplikace si Dukla zadělala nedisciplinovaností, kterou potrestal Račuk. Litvínov v další přesilovce dokonce snížil na rozdíl jediné branky, ale to už běžela poslední minuta utkání, které domácí dovedli do zaslouženého vítězného konce.
„Od začátku jsme měli vynikající koncentraci a hráči věděli, za čím jdou. A přestože jsme si to v závěru trochu zkomplikovali, tak se to utkání zvládlo a máme zasloužené tři body,“ komentuje trenér Dukly František Zeman.
Branky a nahrávky: 27. Přidal (Štěpán), 34. Kasalý (Mikeš), 36. Kasalý (Pěška) - 44. Račuk (Bittner), 60. Švarc (Račuk). Rozhodčí: Coufal - Musil, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:2. Jihlava: Jiří Šťastný - Hlaveš, Musil, Zadražil, Tichý, Šidlík, Jaroslav Šťastný - Pekárek, Matějka, Štěpán, Prokš, Pěška, Brabec, Kasalý, Mikeš, Přidal.

JIHLAVA - CHOMUTOV 3:4
Úvod utkání patřil díky dvěma rychlým přesilovkovým trefám hostům. Pak se hrálo ve zbytku třetiny podle not domácích, ale skóre se i přes několik šancí nepohnulo.
V nastoleném přesilovkovém trendu se pokračovalo i ve druhé dvacetiminutovce. Matějka využil dvojnásobnou početní výhodu a snížil. O remízový stav se postaral dorážející Brychta. Chomutov ale přeci jen po Bauerově brance odcházel do kabin v lepší náladě.
Pro dělbu bodů byl jihlavský Štěpán, který se na začátku poslední třetiny trefil přesně do šibenice. Pak se chomutovská defenziva musela hodně činit. Dukla měla tlak a šance, ale z ničeho nic bylo vše při starém. Hostující Bauer propálil Šťastného, jehož tým se o vyrovnání už snažil marně.
„Tahle prohra mě bolí ještě dnes. Je hodně těžké to hodnotit,“ smutní kouč Zeman. „Minimálně od poloviny zápasu jsme byli lepší, ale ten vítězný gól se nám vstřelit nepodařilo. Naopak soupeř přišel ke čtvrté brance hodně lacině,“ dodává kouč.
Branky a nahrávky: 22. Matějka (Mikeš, Pěška), 28. Brychta (Pěška, Tichý), 43. Štěpán - 8. Taraška, 9. Hrabák (Klouček), 30. Bauer (Lehnert, Taraška), 57. Bauer (Ptáčník). Rozhodčí: Minář - Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 8:7, navíc Musil (JIH) 10 min. OT. - Lehnert (CHM) 10 min. OT. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 36:18. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Třetiny: 0:2, 2:1, 1:1. Jihlava: Jiří Šťastný - Hlaveš, Šidlík, Tichý, Jaroslav Šťastný, Musil, Zadražil - Štěpán, Matějka, Přidal - Brabec, Mikeš, Pekárek - Brychta, Kasalý, Pěška.