JIHLAVA – PORUBA 3:2

Domácí šli brzy do vedení, když Bakus bravurně proměnil první vážnější šanci, jenže vedení jim vydrželo pouhých 42 sekund. Holuša po vhazování před Řehořovou brankou snadno proklouzl jihlavskou obranou – a začínalo se od začátku.

Další šance vyzněly naprázdno. Bakusův útok nevyužil přečíslení tři na jednoho a Sukovi zkazil radost Iláš. Na druhé straně zase zmařil Urbanovu šanci, které předcházela Štrachova hrubice, pohotový Řehořův rozštěp.

Strhnout vedení na stranu Dukly mohli ve druhé třetině Balán a Suk, jenže prvně jmenovaný puk za Ilášova záda neprotlačil a střelu druhého zastavila tyč. Hosté byli úspěšnější: na pohotovou Rozumovu teč Řehoř nezareagoval.

Nepříznivý stav i šedivý výkon svých miláčků těžce nesli jihlavští fanoušci. Po Rozumově gólu se z hlediště poprvé ozval pokřik „Budíček, Dukla, budíček!“ a při dalších přehmatech také ohlušující pískot.

Začátek závěrečné dvacetiminutovky však domácím vyšel skvěle - Rytnauer vybruslil od zadního mantinelu a nadvakrát překonal Iláše. Probuzená Jihlava začala mít navrch a nakonec se díky přesné trefě Pšurného radovala z těsné výhry.

Branky a nahrávky: 3. Bakus (Malena, Staněk), 42. Rytnauer (Říha), 49. M. Pšurný (Bakus, Hodek) – 3. Holuša, 31. Rozum (Janečka, Holík). Rozhodčí: Skoupý – Machálek, Škach. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 1339. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:0. Jihlava: Řehoř – Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Lukačovič, Kašpar – Hodek, Bakus, Říha – Rytnauer, Dolníček, Man – M. Pšurný, Balán, Suk. Poruba: Iláš – Tesařík, Holík, Buček, Ovšák, Vnenk, Suchý – Kotásek, Holuša, Boháč – Urban, Zdeněk, Gelačák – Červenka, Janečka, Rozum – I. Mocek, Rehuš, Bartošek.

TŘEBÍČ – BEROUN 1:3

Nervózní hokej plný nepřesností, který odpovídal důležitosti utkání, začali lépe domácí, když se na začátku 5. minuty prosadil v dvojnásobné početní výhodě Kaláb. Jenže pak berounský Altrichter svoji branku začaroval a hosté otočili vývoj utkání.

Branky a nahrávky: 5. Kaláb (Nahodil) – 13. Šinágl (Kameš), 31. Křesťan (Vaněček), 60. Tvrzník (Šinágl). Rozhodčí: Smeták – Novák, Klein. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 1130. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1. Třebíč: Lev - Flamík, Trončinský, Sláma, Kaláb, Hrbáček, Bulička, Koktan, Burian - Čech, Zahradník, Vrba - V. Burian, Nahodil, Stejskal - Staněk, Rákos, Obdržálek – Sojčík, Ferebauer, Přibyl. Beroun: Altrichter – Kameš, Hořava, Dresler, Nedvěd, Mazanec, Vaněček, Martinec – Tvrzník, Šinágl, Pavel – Frolík, Slížek, Novotný – Kupec, Kuchler, Vlček – Kica, Křesťan, Kubica.

KOMETA BRNO – H. BROD 6:3

Branky a nahrávky: 4. Brabenec (Švagrovský, Černý), 14. Švagrovský (Brabenec, Černý), 22. Padělek (Kostourek, Haluza), 33. Klimt (Vondráček), 38. Kántor (Vondráček, Haluza), 42. Haluza (Kántor, Padělek) - 2. Holec (Ondráček), 14. Holec (Křišťan), 23. Vyhlídal (Holec, Pavlík). Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Třetiny: 2:2, 3:1, 1:0. Kometa: Hylák - Kántor, Houdek, Zubíček, Mikel, Křetínský, Lhotský, Morava, David - Černý, Švagrovský, Brabenec - Padělek, Klimt, Kýhos - Vondráček, Barus, Mikšan - Haluza, Kostourek, Bakrlík. Havl. Brod: Suchan - Vyhlídal, Martinka, Borůvka, Šulc, Pavlík, Špelda, Soldán, Moščic - Němec, Křišťan, Ondráček - Hadrava, Třetina, Holec - Stromko, Dušátko, Rusnák - Svoboda, Wurm, Varga.