"Jsme moc rádi, že jsme uspěli venku, zvlášť po takovém obratu,“ pochvaloval si jeden z koučů Dukly Aleš Totter. „Je vidět, že mančaft je strašně silný, když tohle dokáže zvládnout. Nechci mluvit v nějaké euforii, ale síla v něm prostě je,“ konstatoval.

Domácím se povedla první třetina, ve které si vypracovali dvougólový náskok. Nejprve dotlačil do branky kotouč Dušek, poté připravil Havlovi lahůdku Procházka.

Jihlava snížila ve vlastním oslabení, kdy ujel Hradecký a nedal Fikrtovi šanci. Následnou dvojnásobnou přesilovku sice Benátky nevyužily, ale v klasické pět na čtyři se už radovat mohly. Víšek napřáhl z mezikruží a upravil na 3:1.

Třetí část však Benátkám hrubě nevyšla. Kontaktní gól vsítil Bakus a ve 47. minutě už bylo vyrovnáno. Hosté v přesilovce zamkli soupeře v jeho třetině a radovali se po trefě Mana. Rozhodující moment pak přišel v 55. minutě. Dukla nejprve s vypětím všech sil ubránila oslabení, aby vzápětí rozhodla brankou Hodka.

„Pokud budeme hrát disciplinovaně od začátku, můžeme sbírat body častěji. I proti silnějším týmům,“ prohlásil jeden z úspěšných jihlavských střelců Tomáš Hradecký.

BENÁTKY N. J. – JIHLAVA 3:4

Branky a nahrávky: 6. Dušek (Vantuch, Drábek), 15. Havel (Procházka, Musil), 25. Víšek (Cunik) – 22. Hradecký, 43. Bakus (Rytnauer, Hodek), 48. Man (Pšurný, Balán), 55. Hodek (Mareš, Ficenc). Rozhodčí: Hribik – Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:8, navíc O. Posmyk (Jihlava) 5 minut plus do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 511. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:3. Benátky nad Jizerou: Fikrt – Drábek, Cunik, Hrach, Derner, Lukáč, Pavlů, Kajínek – Jech, Musil, Havel – Bárta, Hruška, Procházka – Vantuch, Skořepa, Víšek – Nevyhoštěný, Kopic, Dušek. Jihlava: Řehoř – Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Lukačovič, Kašpar, Novák, O. Posmyk – Hodek, Bakus, Hradecký – Rytnauer, Dolníček, Hanzal – Man, Mareš, Suk – M. Pšurný, Balán, Krupka.