Parádní bilanci „kazí“ jen Třebíč, která vyhrála v Hradci Králové až v prodloužení, a nechala tak domácím alespoň bod. Přitom velkého favorita totálně zaskočila. Ve 23. minutě už vedla Horácká Slavia 4:0 a donutila hradecké trenéry k vystřídání extřebíčského gólmana Filipa Luňáka.

„Takhle vést, to je v Hradci strašně brzy. Ve 23. minutě je v hokeji každý výsledek nepodstatný. Kometa vedla třináct minut před koncem 3:0 a zápas s Vrchlabím nakonec ztratila. My jsme v Chrudimi vyrovnali z 5:2 na 5:5,“ poukazoval třebíčský trenér Kamil Pokorný na velké obraty.

Ve středu jeho hráči poznali pravý opak. Východočeši se vzepjali k velkému náporu. Na koně je posadila využitá pětiminutová přesilovka a minutu a půl před koncem kapitán Roubík v dvojnásobné početní výhodě završil hattrick a srovnal na 4:4.

„Hokej se hraje na šedesát minut. Je to poučení pro hráče,“ podotkl Pokorný.

To už ho hřály dva body. Když jeho tým přežil ještě před sirénou klinickou smrt při šanci Hrušky, obránce Boris Flamík ve druhé minutě nastavení zařídil druhý bonusový bod pro Třebíč.

Pokorný mohl být spokojený s výkony extraligových posil. Byl to hlavně večer pardubického Daniela Rákose, který nasbíral tři body. A trefil se i novic Roman Pšurný (střídavý start z Mladé Boleslavi – pozn. aut.), který si ale premiéru pokazil trestem do konce utkání.

Pendlující extraligoví mladíci pomohli i jihlavské Dukle ke třem bodům z Mostu. Zlínský forvard Stanislav Balán se v červenožlutém dresu trefil hned dvakrát. Baníkovce zlomil za stavu 3:3 gólem v čase 57:50.

Premiéru s ježkem na hrudi si odbyl i třinecký Lotyš Janis Andersons. „Všichni tři hráli výborně, jak oba kluci ze Zlína, tak i Janis. Věřím, že bude pro naši obranu dobrou posilou,“ chválil trio mladíků asistent kouče Dukly Aleš Totter.

A do třetice všeho dobrého! Spokojenost panovala ve středu večer i v havlíčkobrodské Kotlině.