„Převzali jsme jeho smlouvu, ode dneška už patří nám,“ prozradil po včerejším tréninku jednatel a hlavní kouč prvoligové Dukly Bedřich Ščerban.
Kmenový hráč slovenského Trenčína měl v Brodě původně hostovat až do konce ročníku, ani jedna strana však nebyla spokojena.

„Nedostával jsem tolik příležitostí, kolik jsem si představoval. Proto jsme se s agentem domluvili, že by bylo dobré změnit působiště,“ konstatoval Martinka.

„Měli jsme v kádru deset beků a rozhodovali se, kterého z nich uvolníme. Kvůli nepřesvědčivým výkonům nakonec padla volba na Martinku. Ten u nás byl navíc jen na hostování, a tak jsme upřednostnili naše kluky,“ netajil brodský kouč Petr Novák.

Jihlavu naopak definitivně opouští Petr Štrach, jenž se minulý týden nepohodl s vedením Dukly. „S Petrem jsme se domluvili na určitém řešení. Ale všechno zveřejníme až ve chvíli, kdy bude celá věc dotažena do konce,“ uvedl Ščerban.

O urostlého obránce už projevily zájem například Kadaň a Most. „Patří do okruhu uchazečů, jenže nejsou jediní. Přihlížíme také k tomu, co si přeje Petr, protože jsme se rozešli vcelku v dobrém,“ podotkl šéf jihlavského klubu.

(rem, jh)