„Asi jsme si mysleli, že se Benátky porazí samy. To se nám vůbec nevyplatilo,“ kroutil hlavou po zápase trenér HC Rebel Petr Novák.

Brodští hráči podali hodně matný výkon, dokonce inkasovali jednou i v oslabení těsně po buly. „Trochu jsme se probudili až za stavu 0:3. Zjistili jsme, že je to strašně pozdě. Sice jsme snížili a měli jsme tam dobrou pětiminutovku, ale bohužel kontaktní gól jsme nedali. Ve třetí části si to už Benátky pohlídaly,“ zhodnotil Novák.

Dukla se vracela s nulou na kontě z Hradce Králové (2:4). Okleštěná sestava se dokázala střelecky prosadit až v závěru. „Dva dny jsme se připravovali na určitou strategii, kterou jsme nakonec museli narychlo změnit. Ráno před zápasem nám odpadl Láďa Rytnauer kvůli bolavým zádům a Pavel Staněk dostal angínu. Navíc i další hráči si stěžovali na to, že jim není dobře,“ prozradil asistent jihlavského kouče Roman Mejzlík.

Horácká Slavia nerozšířila šňůru sedmi zápasů v řadě, ve kterých dokázala bodovat. Přitom scházelo jen čtyřicet vteřin k tomu, aby sebrala bod(y) i dalšímu favoritovi. Jenže po Chomutovu a Ústí, s nimiž prohrála až na nájezdy, tentokrát sbírku svých 28 bodů nerozmnožila.

„Závěr utkání byl hodně hektický. Když jsme proměnili přesilovku 5 na 3 (v čase 57.00 – pozn. red.), tak jsme chtěli hrát na bod, i když nám zůstávala ještě minutu přesilovka 5 na 4. Bohužel, jednu z věcí, kterou jsem hráčům před utkáním říkal, a to že ve Vrchlabí musí být ukáznění, nedodrželi,“ kritizoval třebíčský kouč Kamil Pokorný.

Zbytečný faul Lukáše Slámy totiž v poslední minutě potrestal svým druhým gólem v utkání slovinský reprezentant Rok Pajič.

reportéři Deníku