„Bylo vidět, že ze začátku měl Vráťa trochu respekt, ale pak to z něj spadlo a vyřešil spoustu situací,“ chválil Vajnera jeden z asistentů hlavního trenéra Ščerbana Aleš Totter.

Jihlava od začátku tahala za kratší konec, ale dlouho držela přijatelný výsledek. Po dvou třetinách prohrávala 0:3, úvod závěrečného dějství však pro ni byl jako z hororu. Od 43. do 47. minuty inkasovala další tři branky.

„Soupeř nás předčil v rychlosti, pohybu, agresivitě… No prostě téměř ve všech směrech,“ musel přiznat Totter, jehož svěřenci dosáhli čestného úspěchu až v 53. minutě díky Hradeckému.

Přestože se Dukla vracela ze severu Čech s prázdnou, po základní části soutěže udržela sedmé místo. V nadstavbě tak narazí na celky, které se umístily na sudých pozicích.

CHOMUTOV – JIHLAVA 6:1

Branky a nahrávky: 10. Hašek (Skořepa, Jeslínek), 15. Malát (Mikšovic, Jíra), 32. Mikšovic (Toivonen, Nikolov), 43. Fábry (Míka, Trefný), 45. Hašek (Všetečka, Jeslínek), 47. Trefný (Fábry, Míka) – 53. Hradecký (Krupka). Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1107. Třetiny: 2:0, 1:0, 3:1. Chomutov: Lundell – Všetečka, Višňák, Nikolov, Bombic, Trefný, Revay, Chmelíř, Toivonen – Skořepa, Míka, Jíra – Hašek, Mikšovic, Jeslínek – Malát, Tauš, Fábry – Mužík. Jihlava: Vajner – Malena, Ficenc, Novák, Vacek, Martinka, Rosendorf, Kašpar, Bílek – Říha, Bakus, Hodek – Hanzal, Dolníček, Kotlík – Krupka, Hradecký, Suk – Jonáš, Bezděk, Hrbatý.