EXTRALIGA DOROSTU

OLOMOUC - JIHLAVA 4:3 SN
V první třetině Dukla dvakrát vedla, ale do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu, protože domácí dokázali pokaždé po minutě odpovědět a srovnat.
„Vytvořili jsme si řadu šancí a místo toho, aby se šlo do kabin za stavu 4:1, bylo to 2:2. A to naše hráče sráželo do kolen,“ komentuje trenér Dukly František Zeman.

Ve druhé části se dostala Olomouc do jednobrankové výhody, kterou ale smazal v přesilovce Mikeš.

Třetí díl už žádnou změnu skóre nenabídl. „Bohužel jsme i s více než stoprocentní šancí nedokázali naložit gólově,“ zlobil se kouč, jehož tým mohl rozhodnout v nastavení. „I tam jsme měli dvě vyložené šance, ale byli jsme opět nedůrazní v koncovce,“ dodává.

Nakonec o bonusovém bodu pro domácí rozhodly samostatné nájezdy. „Po pravdě řečeno, ztratili jsme tam dva body, což mě dost mrzí,“ uzavírá Zeman.

Branky a nahrávky: 9. Lehečka (Králík, Zona), 19. Machala (Konečný, Husák), 26. Husák (Konečný), rozh. nájezd Králík - 8. Štěpán (Kret, Matějka), 18. Štěpán (Šidlík), 30. Mikeš (Šidlík). Rozhodčí: Polášek - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 50. Třetiny: 2:2, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0. Dukla Jihlava: Jiří Šťastný – Hlaveš, Martínek, Zadražil, Tichý, Šidlík, Pavlas – Pekárek, Matějka, Štěpán, Kret, Pěška, Zídek, Kasalý, Mikeš, Přidal.

JIHLAVA - ŠUMPERK 4:3
Duklu probrala inkasovaná branka v oslabení, na kterou odpověděli v rozmezí jedné minuty Tichý s Přidalem a Dukla vedla. „To utkání mělo být rozhodnuté po první třetině, a ne, že se budeme strachovat a rozhodneme až brankou čtyři minuty před koncem,“ nastiňuje průběh jihlavský trenér Zeman.

Posila domácích z Pelhřimova Martínek sice zvýšil na začátku druhé třetiny na 3:1, ale Tomiga dostal svůj tým opět na dostřel a o vyrovnání se v úvodu posledního dějství postaral šumperský Kašpar.

Poslední celek tabulky držel naděje na prodloužení do 57. minuty. V ní ale neuhlídal Zídka, který prostřelil Hoffmanna a rozhodl o důležité výhře Dukly.
„Šance si vyprodukujeme, ale bohužel to finále v podobě důrazné koncovky a gólu nám chybí. Je to v hráčích, kteří se nesmí spokojit pouze s tím, že se dostanou do šance, ale musí být důrazní a chtít dát gól,“ má jasno trenér. „Bylo to ubojované utkání, bez krásy. Jen doufám, že je nakopne, shodí to ze sebe, a v pondělí, kdy nás čeká lídr z Vítkovic, se to na jejich hře projeví,“ doplňuje Zeman.

Branky a nahrávky: 16. Tichý, 17. Přidal, 22. Martínek (Šidlík), 57. Zídek - 9. Feledík, 40. Tomiga (Prokopec), 42. Kašpar (Prokopec). Rozhodčí: Blecha - Novák, Samuel. Vyloučení: 8:1. Využití: 0:2. Diváci: 60. Třetiny: 2:1, 1:1, 1:1. Dukla Jihlava: Jiří Šťastný – Zadražil, Tichý, Martínek, Šidlík, Jaroslav Šťastný, Pavlas – Pekárek, Mikeš, Pěška - Kret, Zídek, Kasalý - Přidal, Matějka, Štěpán – Svobodník.