LIGA JUNIORŮ

JIHLAVA - KRNOV 6:1
Na domácích byla vidět chuť, což poprvé přenesl do gólové podoby v 8. minutě po ukázkové souhře Zeman. Zanedlouho našel Vysloužil volného Kotlíka a ten měl snadnou práci.
Dukla si v první části neodpustila malé klopýtnutí, když vymetl pavouky v Navrátilově šibenici Kostkovský.
Druhá třetina se stala jednoznačnou záležitostí jihlavských hokejistů. Krnov byl pod stálým tlakem a tři akce domácích nedokázal pokrýt.
Poslední část si Dukla užila. Hrálo se především před hostující svatyní, kterou ale dokázal dobýt pouze Vysloužil, jehož klička do bekhendu neměla chybu.
„Hráli jsme proti oslabenému soupeři a byla to jednoznačná záležitost. Mohli jsme dát více gólů, ale byl to zápas bez nervů, kdy jsme v půlce věděli, že ho neztratíme,“ komentuje trenér Aleš Totter.
Branky a nahrávky: 8. Zeman (M. Kuřítko), 10. Kotlík (Vysloužil), 22. Musil (Němec), 36. M. Kuřítko (Zeman), 37. Dvořák (Němec), 48. Vysloužil (Rosendorf) - 13. Kostovský (Trtík, Olbrecht). Rozhodčí: Ondřej - Hák, Zíka. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0. Jihlava: Navrátil - Cirhan, Musil, Randa, Vacek, Rosendorf - Kotlík, Polcar, Vysloužil - Brabec, Dvořák, Malec – M. Kuřítko, Zeman, J. Kuřítko - Tůma, Brabec.

NOVÝ JIČÍN - JIHLAVA 4:0
Přestože měli hosté první střídání perfektní a vytvořili si dvě velké šance, o první změnu skóre se postarali domácí. „Bohužel jsme to neproměnili a oni po našem zbytečném zaváhání dali z první střely gól. Pak jsme za chvíli dostali druhý, což s námi trochu otřáslo,“ nastiňuje kouč Jihlavy.
Jeho tým, prošpikovaný nemocnými a unavenými hráči, už vstát z mrtvých nedokázal. „Byli jsme v totálním útlumu. Nebylo nic, čím by se tým zvedl. I když jsme přeházeli sestavu, vyměnili gólmany, nebyla síla s tím zápasem něco udělat,“ doplňuje Totter.
Malou naději Dukla sice držela. Navrátil chytil nájezd a čtyři přesilovky domácích také nevedly k další brance.
Ve třetím dějství ale jihlavský výběr dostal další dvě rány. Nový Jičín udeřil v početní převaze a po rychlé akci.
„Byl jsem zastáncem toho, aby hráči dostali prostor v áčku, ale už to musíme utnout. Únava je veliká. Ale na to se nechceme vymlouvat,“ říká Aleš Totter. „Jsem rád, že takový zápas máme za sebou. Do konce roku hrajeme ještě tři zápasy doma, které musíme vyhrát,“ uzavírá jihlavský kouč.
Třetiny: 2:0, 0:0, 2:0. Dukla Jihlava: Jíra (12. Navrátil) – Musil, Cirhan, Vacek, Randa, Rosendorf, Bílek – Kotlík, Polcar, Vysloužil – Němec, Dvořák, Malec – J. Kuřítko, Zeman, M. Kuřítko.