EXTRALIGA DOROSTU

JIHLAVA – VÍTKOVICE 4:6
Pouhých sedmnáct vteřin stačilo hostujícímu Kameníčkovi k zápisu do listiny střelců. „Byl to tak trochu náš tradiční vstup do zápasu. Nepamatuji si, že bychom někdy vedli po sedmnácti vteřinách,“ komentuje trenér Dukly František Zeman.

Jihlava se ale oklepala a odpověděla v početní převaze, kdy pálil mimo dosah Bartošáka Matějka. To byl ovšem zatím slabý odvar první třetiny, která se pro domácí nakonec proměnila v peklo.

Během tří minut se trefili Řehák, Holý, Stránký a Žvátora, a Dukla musela dohánět čtyřbrankové manko! „Nepochopitelně jsme dostali čtyři góly, které soupeře uklidnily,“ dodává. Ještě před sirénou snížil Štěpán, ale o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.

Favorizované Vítkovice ovšem zřejmě usnuly na vavřínech, čehož nejdříve využil Kasalý. A že mají domácí velmi dobré závěry třetin, potvrdil v 39. minutě kontaktním gólem Pekárek. „Odehráli jsme parádní třetinu. A jenom smůla, že jsme nevyrovnali, protože jsme tam ještě měli dvě vyložené šance. Ten vyrovnávací gól visel na vlásku,“ smutní Zeman.

V posledním dějství Dukla marně sahala po vyrovnání. Naopak Vítkovičtí dokázali v 54. minutě vedení pojistit. „Soupeř využil chyby v obranném pásmu, a v závěru to už od nás byla křeč,“ nastiňuje trenér. „Ale i přesto kluci ukázali, že za to umí vzít. Myslím si, že takový vývoj by zacloumal s daleko silnějším týmem,“ dodává.

Branky a nahrávky: 13. Matějka (Tichý), 20. Štěpán, 34. Kasalý (Pěška), 39. Pekárek (Matějka) - 1. Kameníček (Řehák), 15. Řehák (Žvátora), 16. Holý (Grubr, Kameníček), 16. Stránský (Matuštík), 17. Žvátora (Němec), 54. Pavelka. Rozhodčí: Kukeně - Guth, Křivský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 50. Třetiny: 2:5, 2:0, 0:1. Jihlava: Máj (16. Jiří Šťastný) – Zadražil, Tichý, Martínek, Šidlík, Jaroslav Šťastný, Pavlas – Pekárek, Mikeš, Přidal - Pěška, Zídek, Kasalý - Kret, Matějka, Štěpán – Svobodník.