„Na výhru nad Brodem čekáme strašně dlouho. Nechci připomínat nějakou sérii nebo hráče zbytečně stresovat, ale oni sami cítí, že už bychom s tím měli něco udělat. I když jde o derby a soupeř se na nás umí dobře připravit,“ říká asistent jihlavského trenéra Ščerbana Aleš Totter.

Souboj koučů

Minule Rebelové slavili další úspěch také díky výborné taktice. Na elitní útok Dukly tehdy nasadili speciální obranářskou formaci, která měla jediný úkol: nepustit hlavní zbraň konkurenta pořádně do hry. A jejich záměr vyšel prakticky dokonale – Bakus a Hodek, dva nejproduktivnější hráči soutěže, si dohromady připsali jediný bod, navíc v přesilovce pět na tři.

Jihlavští už nehodlají stejnou chybu zopakovat, útočné klenoty by si tentokrát měly užít větší volnosti. „Záleží jen na nás, protože jsme domácí a máme při koučinku jisté výhody. Prostě musíme nasazování formací vnutit my jim. Ne naopak,“ zdůrazňuje Totter.

Havlíčkův Brod se však prý na Bakuse s Hodkem nijak nezaměří. „Osobní strážce na ně nechystáme. Pochopitelně je důležité ubránit nejlepší hráče soupeře, jenže ještě důležitější je, kdo dá víc gólů,“ tvrdí Petr Novák, trenér hokejistů z Kotliny.

Dukla by mohla těžit i z rad „přeběhlíka“ Lukáše Martinky. Slovenský obránce vyměnil brodské barvy za jihlavské před dvěma týdny. „Ale nejde o nic, co by mělo rozhodnout zápas. Spíš jsem se ho ptal na detaily, které by mohly člověku při sledování videa uniknout. Každopádně nám i tyhle drobnosti pomůžou,“ myslí si Totter.

Rebelové si z „úniku informací“ nedělají těžkou hlavu. „Jestli v Jihlavě na Martinkovi něco vyzvídají, je to jejich věc. Pochybuju, že jim to k něčemu bude. My se soustředíme jenom sami na sebe,“ konstatuje Novák.

Podle jeho názoru se stejně oba týmy dobře znají. „Hráli jsme spolu nedávno, nic nového na sebe nevymyslíme. Kluci musí hlavně bojovat naplno. Jen pokud do toho dají všechno, můžeme zase vyhrát,“ je si vědom kouč Havlíčkova Brodu.

Hokejové menu

I. liga, 32. kolo, sobota 13. prosince
17.00: Beroun – Ústí nad Labem, Kometa Brno – TŘEBÍČ, Benátky nad Jizerou – Poruba
17.30: Most – Chomutov, Havířov - Hradec Králové, JIHLAVA – HAVLÍČKŮV BROD
18.00: Chrudim – Kadaň, Vrchlabí – Olomouc

II. liga, 25. kolo, sobota v 17.30: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Šumperk, 18.00: Nový Jičín – Valašské Meziříčí.
Neděle v 17.00: PELHŘIMOV – Prostějov, Vsetín – Břeclav, Přerov – Orlová, Opava – Šternberk, Uničov – Technika Brno, 18.00: ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Hodonín.

Michal Remeš, Jan Hammer