„Kluci hráli zodpovědně, naprosto přesně plnili naše taktické pokyny,“ pochvaloval si pro klubové stránky asistent jihlavského trenéra Aleš Totter. „Navíc parádně chytal Milan Řehoř. Podržel nás několika důležitými zákroky. Byl to ten zápas, kdy je radost stát na střídačce,“ liboval si.

Od prvních minut to na ČEZ Stadionu byla úporná bitva s minimem šancí. Hosté výtečně bránili a rušili kombinační snahy Východočechů hned v zárodku. Jedinou tutovku první třetiny měl na holi Kadlec, ale ztroskotoval na Řehořovi. Na druhé straně se Luňák ani nezapotil.

Složitější situace musel řešit až na startu druhé části. Rytnauer mu nejprve vyprášil betony, pak zlikvidoval velikou možnost Jonášovi. Hradec si i nadále nevytvářel gólové šance, a tak přišel trest.

Rychlý výpad Dukly zakončil nadvakrát Dolníček. V souboji s Luňákem tak vyhrál miniduel dvou extřebíčských spoluhráčů.

Ve 36. minutě mohlo být na jihlavské střídačce ještě veseleji, to by však musel Krupka trefit prázdnou branku. Odpovědět se snažil Hruška, jenže Řehoř předvedl bravurní zákrok.

Ve třetí třetině si domácí vytvořili značný tlak. Dokonce měli výhodu dvojnásobné přesilovky, ale z několika těžkých závarů nedokázali protlačit kotouč do jihlavské branky. Rozhodnout mohl Říha s Rytnauerem, ale i Luňák exceloval.

V závěru se Hradec ještě snažil srovnat stav v power play, ale k ohrožení Řehoře se ani nedostal. „Dneska nebylo v týmu slabého hráče, všichni podali velmi dobrý výkon,“ pokračoval v superlativech Totter. „Cením si toho, že se kluci dokázali přenést přes další porážku s Brodem,“ dodal.
Dukla se výhrou vrátila na sedmé místo zpátky před Rebely.

HRADEC KRÁLOVÉ – JIHLAVA 0:1

Branka a asistence: 29. Dolníček (Bezděk). Rozhodčí: Souček – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Bez využití. Diváci: 1252. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Hradec Králové: Luňák – Táborský, Karlíček, Burian, Hendrich, Zápotočný, Vojta, Pazdera, Sláma – Fořt, Roubík, Kadlec – Hruška, Koudelka, Volráb – Suchý, Filip, Nedorost – Luštinec, Ulehla, Jindřich. Jihlava: Řehoř – Malena, Musil, Novák, Kašpar, Ficenc, Martinka, Bílek – Říha, Bakus, Hodek – Bezděk, Dolníček, Man – Suk, Hradecký, Krupka – Rytnauer, Hanzal, Jonáš.