EXTRALIGA DOROSTU

JIHLAVA – HAVL. BROD 0:1
Dorostenci Dukly odehráli skvělou první třetinu. Až na tu koncovku! To Rebelové byli naopak hodně produktivní. „Oni nám dali gól z ojedinělé akce, my nedali řadu šancí,“ zoufá si trenér Jihlavy František Zeman. „Bohužel ani ti, co by to měli táhnout, jako je Pěška, Mikeš, Kasalý, Zídek, se nedokázali prosadit.“

Nečekaně jediný gól utkání tak padl do domácí svatyně. Ve 12. minutě vybídl skvělým pasem Honza Ondráčka a ten neomylně překonal Šťastného. „To utkání rozhodla první třetina,“ doplňuje.

Ve druhé části se jeho tým marně snažil o vyrovnání. A v poslední dvacetiminutovce si Havlíčkův Brod nejtěsnější vedení pohlídal. „To už jsme hráli v křeči,“ říká jihlavský kouč, pro kterého byla další porážka na domácím ledě zklamáním. „Měli jsme jinou představu. Bohužel se nevídaně trápíme v koncovce. Hráči si přestávají věřit, a to mě hodně mrzí,“ dodává trenér.

Branka a nahrávky: 12. Ondráček (Honza, Kubát). Rozhodčí: Mech - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 7:5, navíc Matějka (JIH) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 160. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0. Dukla Jihlava: Šťastný - Martínek, Zadražil, Tichý, Šidlík, Březka, Pavlas - Brychta, Matějka, Štěpán, Musil, Kret, Pěška, Brabec, Zídek, Kasalý, Mikeš.

HR. KRÁLOVÉ – JIHLAVA 3:2sn
V úvodní třetině se několikrát zaskvěli oba gólmani. Šťastný vychytal aktivního Půlpána, nepřišli si na něj ani Pánek s Pavlasem. Ovšem i jeho protějšek svůj tým držel. Zejména při šanci Pěšky, kterého vychytal při nebezpečné dorážce.

Hodně blízko měli hosté k vedoucí brance v 25. minutě. Kasalého střela už mířila do sítě, jenže Pavelka koncem betonu poslal na poslední chvíli puk mimo branku. Velké štěstí měl hradecký gólman při střele Pěšky, který netrefil odkrytou branku.

A tak přišel trest. Ve 36. minutě využil Filip hrubky Šidlíka a v oslabení otevřel skóre. Vzápětí měl vyrovnání na hokejce Štěpán, ale nedal. Těsně před sirénou mohl zvýšit vedení Ouzký, ale sólo gólem nezakončil.

Dukle vyšel parádně vstup do třetího dějství. Přečíslení tři na jednoho zakončil mimo dosah Pavelky Pěška. Brychta se po chvíli drze nacpal před branku a postaral se o obrat. Hradec se ale brzy oklepal a Filipem srovnal.

Prodloužení změnu skóre nepřineslo, a tak rozhodly nájezdy. V nich se Dukla ujala vedení 2:0, ale nakonec bonusový bod nesebrala. Osud utkání vzal do rukou domácí Půlpán.

„Znova jsme hořeli v koncovce. Soupeř nám dal z ojedinělé šance gól, my jsme pak zareagovali a šli do vedení. Jenže bohužel Štěpán Zídek propadl v útočné třetině a Hradec srovnal,“ komentuje trenér Dukly František Zeman.

„Jeden bod je hodně málo. Nás čeká přes vánoční přestávku těžká práce,“ dodává razantně.

Branky a nahrávky: 36. Filip, 55. Filip, rozhodující nájezd Půlpán – 43. Pěška, 49. Brychta (Zídek). Rozhodčí: Stolín - Lučan, Šmika. Vyloučení: 4:7. Třetiny 0:0, 1:0, 1:2. Dukla Jihlava: Šťastný - Šidlík, Martínek, Zadražil, Tichý, Pavlas - Brychta, Svobodník, Matějka, Štěpán, Musil, Kret, Pěška, Brabec, Zídek, Kasalý, Mikeš.