„My ta derby neumíme. Myslím, že to je hodně v připravenosti a nažhavenosti, protože jak Brod, tak Třebíč mají nástup do zápasu a vůli po vítězství větší než náš tým. To si musíme sáhnout do svědomí,“ nehledal výmluvy asistent jihlavského kouče Ščerbana Aleš Totter.

Zato domácí kouč Kamil Pokorný byl při bilancování maximálně spokojený. „Náš přístup k zápasu byl ukázkový. Hráči makali od první do poslední minuty na doraz a vrátilo se jim to v podobě vítězství,“ pochválil svůj tým.

Parta třebíčských mladíků do zápasu vlétla s velkým elánem. Dvanáctidenní pauza vůbec na hráčích nebyla znát.

Do vedení mohla jít Dukla, jenže Daniel Hodek trestné střílení nevyužil. „Věřil jsem si. Měl jsem v plánu udělat něco úplně jiného, ale v rozhodující chvíli mi skočil puk a dopadlo to špatně,“ vracel se ke klíčovému momentu lídr kanadského bodování.

A pak udeřilo na druhé straně. Dlouhán Vilém Burian po učebnicové souhře celé lajny „vyučil“ blafákem i gólmana Řehoře. „Takhle se nám to nepodařilo ani na tréninku,“ culil se střelec.

„Chtěl jsem naznačit střelu a dělat kličku do bekhendu, ale viděl jsem, že mi to gólman chce vypíchnout, tak jsem to stáhl do forhendu a dával to do prázdné,“ popisoval.

Dukla se až do konce zápasu na odpověď nezmohla. Nepomohlo jí ani prostřídání a stažení sestavy na tři lajny. „Domácí to výborně odbránili. Vůlí a bojovností nás přehráli,“ uznal Totter.

Třebíčští odolali i v závěru. Oba jihlavské pokusy o power play ztrestali trefami Petr Zahradník a Martin Čech.


HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ – DUKLA JIHLAVA 3:0

Branky a nahrávky: 16. V. Burian (Nahodil, Stejskal), 59. Zahradník (Nahodil, Čech), 60. Čech (Hrbáček). Rozhodčí: Skoupý - Skopal, Brabec. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3150. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0.
Třebíč: Lev - Hrbáček, Havran, Sedláček, Kaláb, Sláma, Bulička, Koktan - Čech, Zahradník, Obdržálek - V. Burian, Nahodil, Stejskal – Sojčík, R. Pšurný, A. Staněk - Přibyl, Vrba.
Jihlava: Řehoř - Andersons, Ficenc, Malena, P. Staněk, Novák, Martinka - Říha, Bakus, Hodek - Man, Dolníček, Bezděk - Jonáš, Hradecký, Suk - Hanzal, Rytnauer, Mareš.

NEJ MOMENTY DERBY

TRESTNÉ STŘÍLENÍ
Druhá třebíčská přesilovka hodně napověděla o celém zápase. Při Dolníčkově vyloučení nejdřív Havran jen nastřelil forčekujícího Hodka, který pak sám najížděl na Lva. Jenže kvůli Havranovu faulu ani nezakončil. Nařízené trestné střílení ale sám faulovaný neproměnil. V pokračující přesilovce nakonec domácí přece jen udeřili - v čase 15:01. Fotbalový výsledek vydržel na ukazateli až do předposlední minuty.
ZLATÁ HELMA PRO MLADÍKY
Právě akce druhé třebíčské lajny při vítězném gólu by mohla kandidovat na Zlatou helmu. V přesilovce Sedláček od vlastní branky našel dlouhou přihrávkou za půlkou Stejskala, ten sklepnul puk k mantinelu na Nahodila, který hned našel křižnou přihrávkou rozjetého Viléma Buriana. Báječnou kombinaci na jeden dotek vyšperkoval suverénním blafákem.
TYGR V KLECI
Byl to velký večer obou gólmanů. Třebíčský gólman Lev, kterému se přezdívá Tygr, byl nakonec úspěšnější než jeho jihlavský protějšek Řehoř. Ani jednou nechyboval, ustál i šance jihlavských mazáků Hodka a Bakuse a první nulou v sezoně se výrazně podepsal pod vítězství.

První liga pokračuje už dnes

Vysočina - Hokejoví fanoušci o porci oblíbeného sportu nepřijdou ani dnes. Druhá nejvyšší soutěž má na programu 38. kolo. Z vysočinských týmů se doma poprvé v novém roce představí hokejisté jihlavské Dukly, kteří nastoupí proti Olomouci. Třebíč míří do Chrudimi, Havlíčkův Brod až na sever Čech do Mostu.

I. liga, 38. kolo, pondělí v 17.30: Benátky nad Jizerou – Chomutov, Most – HAVLÍČKŮV BROD, Havířov – Kadaň, JIHLAVA – Olomouc. 18.00: Beroun – Hradec Králové, Chrudim – TŘEBÍČ, Vrchlabí – Poruba. Zápas Ústí nad Labem – Kometa Brno (5:0) se předehrával v neděli.