LIGA JUNIORŮ

JIHLAVA – KOMETA ÚVOZ 14:0
Brno se na Horáckém zimním stadionu svezlo na kolotoči. Dukla na svého soupeře vlétla a do hostující svatyně sázela jeden kotouč za druhým. „Hned v prvním a třetím střídání jsme dali gól, se soupeřem pak zacloumalo to těžké zranění v 6. minutě a my zápas rozhodli už v první třetině,“ nastiňuje jihlavský kouč Aleš Totter.
Až na smolnou šestou minutu, v níž poslal jihlavský Dvořák k zemi hostujícího Nováka, to byla parádní podívaná. „Ono to nevypadalo tak hrozně. Rozhodčí sice ukázal faul, ale hru nejdřív ani nepřerušil. Až když viděl, že leží. Bohužel ten kluk má zlomené dva obratle, ale naštěstí se nestalo nic s míchou,“ přibližuje Totter.
Jeho tým si užil i druhou třetinu, v níž se prosadil šestkrát. V poslední dvacetiminutovce gólmana Komety překonal jen jednou. „Výborně jsme si dávali kotouče, udělali jsme z toho jasný zápas. Byla to i naše první nula, kdy jsme nedostali gól,“ těší jihlavského trenéra.
Branky a nahrávky: 1. Malec (Dvořák, Zelený), 2. M. Kuřítko (Kotlík), 10. Kotlík (M. Kuřítko), 12. Brabec (Musil), 12. Kotlík (Randa, Zeman), 13. Vysloužil (Němec), 19. Zeman (M. Kuřítko), 23. M. Kuřítko (Zeman, Kotlík), 23. Musil (Polcar), 28. Němec (Pometlo), 29. Zeman (Kotlík), 36. M. Kuřítko (Cirhan), 38. M. Kuřítko (Zelený, Zeman), 59. Pometlo (Malec). Rozhodčí: Čech - Rittich, Skopal. Vyloučení: 4:6, navíc Dvořák (JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.. Třetiny: 7:0, 6:0, 1:0. Dukla Jihlava: Jíra - Musil, Vacek, Zelený, Randa, Rosendorf, Posmyk, Cirhan, Šustr - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Malec - Kotlík, Zeman, Kuřítko M. – Brabec.

ŽĎÁR N. S. – JIHLAVA 1:4
První dějství vyšlo o dost lépe Jihlavě. Pometlo byl při přesilovce včas před domácí svatyní a přesnou dorážkou otevřel skóre. Úspěšný byl i pokus Posmyka, který napřáhl od modré a zvýšil na 2:0. „Při tom druhém gólu jsme dobře pracovali před brankařem,“ těší Aleše Tottera.
Ve druhá třetině Žďár vykřesal naději a snížil, ale svou nedisciplinovaností se o dobrý výsledek nakonec připravil. Dukla po chvíli využila další přesilovku. Do černého pálil tentokrát Zeman.
Šest minut před koncem se vyznamenal i jihlavský gólman Navrátil, který chytil trestné střílení za Vackovo zalehnutí kotouče v brankovišti. „To byl ale dobrý zákrok, ten puk se klouzal do branky,“ říká kouč. „A i Navrátil zachytal celý zápas výborně,“ nešetří chválou.
Čtvrtou pojistku přidal opět v početní výhodě Martin Kuřítko. „Dneska (včera – pozn. red.) jsme měli problémy s rozehrávkou a špatně kombinovali. Nevyhovovalo nám, že to bylo rozkouskovaný a hrálo se pořád v oslabení nebo přesilovce,“ dodává Totter.
Branky Dukly: Pometlo, Posmyk, Zeman, M. Kuřítko. Rozhodčí: Pěšina. Třetiny 0:2, 1:1, 0:1. Dukla Jihlava: Navrátil – Musil, Vacek, Zelený, Randa, Posmyk, Rosendorf – J. Kuřítko, Polcar, Vysloužil – Dvořák, Pometlo, Malec – Kotlík, Zeman, M. Kuřítko – Němec.