„Už před zápasem jsem říkal, že to bude vyrovnané, což se jen potvrdilo. My máme v týmu spoustu mladých hráčů, a tak doufám, že už si play off trošku osahali a ve druhém utkání podají ještě lepší výkon,“ prohlásil hlavní kouč Dukly Josef Augusta.

JIHLAVA – HAVÍŘOV 3:1
Stav série: 1:0
Duklu mohl v úvodní třetině poslat do vedení Říha. Dvakrát se ocitl v nadějné pozici mezi kruhy, ale Valent byl v obou případech na místě. Hosté se do největší šance dostali v početní převaze, Hamplovi však před odkrytou brankou sklouzl puk z hokejky.

První změny skóre se diváci dočkali v čase 20.38. Havířovská obrana dala příliš prostoru agilnímu Říhovi, který pronikl až před Valenta a bravurně zakončil. Zvýšit mohl v přesilovce Mareš: jeho střela prošla mezi betony hostujícího gólmana, jenže puk těsně minul branku.

Další faul soupeře už Jihlavští potrestali – autorem parádní trefy pod „víko“ byl Hodek. Na druhé straně skončila Klimešova rána jen na tyči.
Havířov poté nevyužil ani více než minutovou početní převahu pěti proti třem. Sotva se však i druhý hráč Dukly vrátil z trestné lavice, Přeučil zblízka překonal bezmocně ležícího Řehoře.

Závěrečná třetina nabídla málo pohledných momentů. Jihlavě se nepodařilo skórovat ani ve 40 sekund dlouhé výhodě dvou mužů v poli, ani po zaváhání Valenta u zadního mantinelu. Zpečetit její vítězství tak musel až při power play hostujícího týmu Hodek.

Branky a nahrávky: 21. Říha, 30. Hodek (Bakus, Říha), 59. Hodek (Bakus) – 38. Přeučil (Pavelek, Evan). Rozhodčí: Minář, Skoupý – Klein, Novák. Vyloučení: 7:10, navíc Hodek – M. Novák 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1976. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:0. Jihlava: Řehoř – Martinka, Malena, Ficenc, Staněk, Posmyk, P. Novák – Hodek, Bakus, Říha – Dolníček, Mareš, Man – Bezděk, Hanzal, Krupka – Hrbatý. Havířov: Valent – Kolarz, Štefanka, Klimeš, Evan, M. Novák, Lašek, Hegegy – Přeučil, Sikora, Pavelek – Kotásek, Piecha, Brynecký – Lušňák, Zeliska, Hampl – Seman.

OLOMOUC – HAVLÍČKŮV BROD 1:2
Stav série: 0:1
Branky a nahrávky: 60. Davídek (Mikel) - 38. Stromko, 40. M. Ondráček. Rozhodčí: Šír, Přikryl - Poruba, Vengřín. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:0. Olomouc: Žigárdy – Ministr, Smejkal, Vágner, Coufal, Čuřík, Brančík, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Vyrůbalík, Sakrajda, Nedbálek, J. Ondráček, Vlk, Bartoň, Žajgla, Mikšan, Mikel. Havlíčkův Brod: Suchan – Jebavý, Šulc, Borůvka, Pavlík, Rusnák, Soldán, Jelínek, Kachlík, Endál, Holec, Křišťan, Třetina, Dušátko, Stromko, Němec, Svoboda, Varga, M. Ondráček, Kraučuk, Němec.

HRADEC KRÁLOVÉ – KADAŇ 4:1
Stav série 1:0
Branky a nahrávky: 29. Koudelka (Hendrich, Hruška), 34. Hruška (Koudelka), 38. Kadlec (Fořt, Táborský), 56. Koudelka (Hruška, Volráb) - 52. Stehlík (Kajer). Třetiny: 0:0, 3:0, 1:1.

Chrudim – Benátky nad Jizerou 2:3 sn
Branky a nahrávky: 25. Malinský (J. Šeda, Toužimský), 41. Malinský (Zadina) - 31. Špaček (Dušek), 55. Dušek (Vantuch, Špaček), 70. Urban. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1.

Úterní program (2. zápasy), v 17.30: JIHLAVA – Havířov, 18.00: Chrudim – Benátky n. J., Hradec Králové – Kadaň, Olomouc – HAVLÍČKŮV BROD.