Třiadvacetiletý útočník dnes vyráží s českými akademiky na zimní univerziádu do čínského Harbinu. „Jsem moc rád, že se mi povedlo do konečné nominace dostat,“ pochvaluje si Hanzal, že mu trenér Jaroslav Liška dal důvěru.

Po pomalejším rozjezdu do sezony se vám v poslední době vedlo velmi dobře. Nebál jste se, že by vaše zlepšení mohlo cestu do Číny paradoxně zhatit? Že vás Dukla nebude chtít uvolnit?
U mě je normální, že se mi nejvíc daří až kolem Vánoc. Ale s Béďou (Bedřich Ščerban – jednatel jihlavského klubu) jsem byl domluvený, že když přejdeme přes předkolo, pustí mě. To byla jasně daná podmínka.

Přesto: nemrzí vás, že opouštíte mužstvo v rozjetém play off?
Samozřejmě bych byl raději, kdyby univerziáda byla až po sezoně, jenže se nedá nic dělat. Když ta možnost, zúčastnit se, tady je, tak proč ji nevyužít.

Objednal jste si u spoluhráčů z Dukly výsledkový servis, abyste měl přehled, jak se jim vede?
Ještě ne, ale není problém někomu napsat, abych byl informovaný.

Přípravy na cestu jsou asi hodně náročné. Údajně máte i přísný váhový limit, kolik si toho můžete vzít do letadla…
To je pravda. Proto je potřeba vzít toho co nejvíc na sebe. Do tašky asi nedám skoro nic.

Na oblíbenou kytaru místo nezbude?
Vypadá to, že ji vynechám. To bych se asi do letadla nevešel. (usmívá se)

Do mapy už jste se díval, abyste věděl, kde vůbec strávíte nejbližší dny a týdny?
Jo, už jsem se koukal. Harbin je asi tisíc kilometrů od Pekingu - a je tam strašná zima. Taky i ty věci, co jsme nafasovali, to jsou neuvěřitelné kožichy. (směje se)

Na koho vůbec na univerziádě narazíte? A s jakými ambicemi do turnaje, který začíná 18. února, vstoupíte?
Tak ve skupině máme Kanadu, Kazachstán, Čínu a Velkou Británii. Kanada je jasný favorit, my s Kazachstánem bychom se měli poprat o druhé místo, zaručující postup do semifinále. Jinak vedení a trenéři se netají tím, že chtějí medaili.

Váš mladší bratr Martin, jenž hraje v NHL za Phoenix, se vyžívá v tetování. Nepořídil jste si nějakou symbolickou kérku i vy? Třeba čínského draka?
Ne, my jsme v tomhle úplně jiní. On je do toho blázen, má počmáranou celou nohu i ruku. Jenže mně se tetování vůbec nelíbí. Nenechal bych si ho udělat ani za nic.