Jihlava si v předposledním dvojkole připsala tři ze čtyř bodů, s předvedenou hrou ale kouč Totter spokojený příliš nebyl. „Má to více důvodů,“ komentuje jihlavský trenér a pokračuje: „Trošku se projevila únava, protože jsme v posledních dnech hodně trénovali. Až ty poslední třetiny byly lepší. Druhá věc je, že nám chybí někteří hráči, ale na to se nemůžeme vymlouvat. A třetím důvodem je motivace hráčů. Nikdo se nechce zranit, a i když na ně apelujeme, hlavám neporučíte, aby se už nastartovaly na baráž.“

LIGA JUNIORŮ

KOMETA ÚVOZ - JIHLAVA 5:5

Brno začalo lépe, ale vedení do konce třetiny neudrželo. Dukla se dvěma přesnými zásahy postarala o obrat. Jenže Kometa měla hokejistům z Vysočiny co oplácet. Na nedávný výprask 0:14 jen tak nezapomněla, o čemž se hosté přesvědčili ve druhém dějství. Domácí v ní vyhnali z branky Navrátila a sérií tří branek se dostali do dvougólového brejku.

Dukle pomohla druhá pauza, po které na led vyjel o dost aktivnější celek, a na výsledku to bylo rázem znát. Jihlava oplácela stejnou „třígólovou“ mincí a výhoda se v utkání už počtvrté převážila na druhou stranu. Brno ovšem dokázalo využít početní výhodu a postarat se o dělbu bodů.

„Dostávali jsme laciné góly. Útoky dominovaly nad obranami a my si zbytečně nechali v závěru srovnat. Ale remíza je spravedlivá,“ hodnotí Aleš Totter.

Branky Jihlavy: Polcar 2, Malec, Kotlík, Randa. Třetiny: 1:2, 3:0, 1:3. Dukla Jihlava: Navrátil (31. Jíra) – Posmyk, Cirhan, Vacek, Randa, Rosendorf, Šustr – Němec, Polcar, Vysloužil – J. Kuřítko, Pometlo, Malec – Brabec, Kotlík, M. Kuřítko.


JIHLAVA - ŽĎÁR N. S. 5:3
Přestože hosté přijeli s hodně okleštěným výběrem, dokázali s favoritem držet hodně dlouho krok. „K zápasu jsme přistoupili ledabyle. Žďár měl sice málo hráčů, ale oni ten zápas s námi berou vždycky prestižně,“ říká jihlavský kouč, jehož tým v první části dvakrát úspěšně umazal vedení hostů.

V prostřední části se domácí dostali poprvé do vedení, ale i Žďár dokázal kontrovat a srovnat. O rozhodující okamžiky se tak postaral až ve třetí dvacetiminutovce Martin Kuřítko, který dvěma trefami zařídil Jihlavě vítězství.

V utkání, které domácí brali jako přípravu na blížící se baráž, navíc jihlavský trenér udělal nezvyklý tah. Rozhodčího požádal, ať je na domácí hráče přísnější a píská jim každý faul.

„Jsme totiž hodně vylučovaní, což by se nám v baráži mohlo vymstít. Potřebujeme to vymítit, ale zatím se nám to moc nedaří. Minimálně půlka faulů je zbytečných. Děláme je v útočné třetině nebo mimo hru, a i slovní přestřelky nás oslabují,“ vysvětluje Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 8. Vysloužil (Polcar), 14. Malec (Kotlík), 38. Malec (Pometlo), 47. Kuřítko M. (Polcar), 57. Kuřítko M. (Rosendorf, Malec) - 4. Adam (Kříž), 9. Šír, 43. Adam. Rozhodčí: Coufal - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 12:6, navíc Vysloužil 10 min. OT, Pometlo (oba JIH) 10 min. OT a do konce utkání, Adam (ZNS) 10 min. OT do konce utkání. V oslabení: 2:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3. Třetiny: 2:2, 1:0, 2:1. Dukla Jihlava: Jíra - Cirhan, Zelený, Vacek, Randa, Šustr, Rosendorf - Brabec, Polcar, Vysloužil - Kotlík, Pometlo, Malec - Němec, Matějka, M. Kuřítko.