„Asi to vyšumělo,“ uvedl náměstek primátora Radek Vovsík (ODS). „Investor se na nás obrátil dopisem, nenapsal v něm ale zpětnou adresu. Na jednání se ze zdravotních důvodů nedostavil a později se již neozval,“ doplnil Vovsík.

O stadionu se vedla asi hodinová diskuze. Zastupitelé se posléze rozhodli zařadit do integrovaného plánu rozvoje města (klíčový dokument pro získávání dotací z evropských fondů – pozn. redakce) už druhé kluziště pro školy a veřejnost.

To by tedy za dotace nemuselo nutně vyrůst u ZŠ Seifertova, ale třeba hned vedle Horáckého zimního stadionu. Vše je ale ještě ve fázi jednání. Vedení města stále diskutuje s lidmi, kteří administrují příspěvky z evropských fondů, o tom, na co by bylo reálné čerpat dotaci.

„Byl bych rád, kdyby tady vyrostla víceúčelová hala. Na co ji ale budeme využívat od března do srpna,“ poznamenal radní za ODS Martin Málek, jinak mluvčí Služeb města Jihlavy, které provozují třeba bazén a Vodní ráj.

Co si myslíte vy o výstavbě zimních stadionů v Jihlavě? Měla by druhá hala vyrůst spíš u Horáckého stadionu, nebo u ZŠ Seifertova? Má podle vás smysl rozsáhlá rekonstrukce Horáckého zimního stadionu v řádu stovek milionů korun? Diskutujte níže na této stránce.

Více si pak přečtěte v čtvrtečním vydání Jihlavského deníku!