„Myslím, že všechna utkání byla velice vyrovnaná. Nám chybělo víc sportovního štěstí,“ prohlásil kouč Dukly Josef Augusta. „Musím přiznat, že konečný výsledek neodpovídá dění na ledě. Minimálně dva zápasy se klidně mohly zlomit v náš neprospěch,“ tvrdil trenér Severočechů Martin Pešout.

Jihlava výborně zvládla už start do série – v zahajovacím utkání v Chomutově vedla ještě čtyři minuty před vypršením normální hrací doby 1:0 a sahala po velké senzaci. Jenže nakonec prohrála 1:2 v prodloužení. O den později potom ztratila také druhé čtvrtfinále (2:4), když dvě branky dostala v oslabení.

„Ale ze soupeře jsme měli větší obavy. Jednak má silné a zkušené mužstvo, jednak měl víc času na přípravu,“ připomněl Augusta, že jeho svěřenci museli absolvovat předkolo play off, zatímco Severočeši díky třetímu místu po dlouhodobé části soutěže dva týdny nabírali síly.

Favorit prý musel jet na sto procent

Na Horáckém zimním stadionu Duklu popravily mizerné začátky třetí třetiny. Po čtyřiceti minutách vždy držela nerozhodný stav, jenže dva bleskově inkasované góly ji shodily ze sedla. Nedělní zápas prohrála 3:4, pondělní 2:4. Přesto se dočkala potlesku od svých příznivců a slov uznání z chomutovského tábora.

„Jihlava předváděla výborný hokej. Hrála úplně jinak, než jsem ji do té doby znal. Měli jsme s ní velké problémy a všechna utkání jsme museli odehrát na sto procent,“ konstatoval Pešout.

Jediným stínem čtvrtfinálové série byl nedělní večer, kdy byl běsnícími fanoušky Dukly napaden hlavní rozhodčí René Trombík. Přestože sudí do zápisu uvedli, že se incidentu nedalo zabránit, jihlavskému klubu stále hrozí postih. Celou věc navíc vyšetřuje policie.

„Disciplinární komise hokejového svazu se bude naším případem zabývat až na svém pravidelném zasedání. Ale já stejně neočekávám, že by nás jakkoliv potrestala,“ nechal se slyšet jednatel klubu Bedřich Ščerban.

Ten musel okolnosti skandálu vysvětlovat i zastupitelům města, jež je stoprocentním vlastníkem Dukly. S ohledem na brutalitu útoku na rozhodčího, kterou potvrdily také záběry kamer, se včera odpoledne hájil překvapivě. „Novináři to zveličili,“ zněla Ščerbanova první věta.