Duklu čekají poslední dva zápasy před nejdůležitější částí soutěže, a netradičně je lídr odehraje ve dvou dnech. „Schválně jsme si to zkrátili, abychom jako jediní nekončili v neděli. Ještě jsme se chtěli domluvit s Krnovem o posunutí, ten nesouhlasil, což ale nevadí, my se s tím popereme,“ nastiňuje trenér juniorů Dukly Aleš Totter.

Rozložit síly

Ten bude mít takřka kompletní kádr. Obejít se bude muset pouze bez Luďka Dvořáka, kterého skolila viróza a školními povinnostmi zavaleného Davida Musila. „Na zítra (pátek – pozn. red.) si bereme tři dorostence, v sobotu dva,“ reaguje jihlavský trenér, který do obou zápasů vyšle čtyři pětky. „Chceme síly co nejvíc rozložit, aby ta únava nebyla velká. A zkrátíme i střídání,“ doplňuje.

Vyvarovat se faulů

Přestože v utkáních už takřka o nic nejde, hokejisté Dukly budou hledat tu správnou notu, na kterou by v baráži o extraligu rádi hráli. „Určitě, určitě. Půjde hlavně o to, abychom se správně nabudili, připravili a nastartovali. Musíme se vyvarovat faulů a potvrdit to kvalitním výsledkem a výkonem,“ potvrzuje Aleš Totter. „Čekají nás dobří soupeři, každý má jiný styl hry a já doufám, že k tomu hráči přistoupí zodpovědně a bude to přínosem,“ uzavírá trenér.