V pondělí šéf jihlavského klubu Bedřich Ščerban oznámil, že na postu hlavního trenéra bude i dál působit Josef Augusta.

„Bude pokračovat v práci, kterou v lednu začal,“ prohlásil Ščerban na oficiálních stránkách Dukly. „Je to jeden z nejúspěšnějších trenérů u nás. Získal několik titulů mistra světa, takže je pochopitelné, že chceme jeho zkušenosti maximálně využít ve prospěch Dukly. Navíc byl ochotný pokračovat v nastavené koncepci výchovy hráčů. Nejít jen cestou nákupů. Všechno do sebe zapadá,“ pochvaluje si jednatel.

Ščerban prozradil, že trenéra vybírali ze sedmi kandidátů. Jenže ani on, ani sportovní manažer Dukly Patrik Augusta jejich jména neprozradili.
Jisté je to, že jedním z oslovených byl i bývalý kouč Dukly Petr Vlk. „S vedením Dukly jsem mluvil,“ připustil trenér, který v sezoně vedl prvoligovou Olomouc. „Bavili jsme se všeobecně, ke konkrétním věcem jsme se nedostali,“ podotkl. „Že vybrali Josefa Augustu, mi oznámili asi před čtrnácti dny,“ poznamenal Vlk.

„Všichni oslovení kandidáti znají naše rozhodnutí, aby se to nedozvídali z novin, to by nebylo fér. Ale ve jménech je zbytečné se hrabat,“ prohlásil Patrik Augusta.

„Od listopadu jsme hledali trenéra, který by byl pro nás akceptovatelný. Nakonec se to vytříbilo takhle. Táta převzal tým začátkem ledna, myslím, že tým na to dobře zareagoval,“ dodal Augustův syn.

Dvaašedesátiletý Josef Augusta převzal prvoligový jihlavský tým letos v lednu. V rozehrané soutěži přišel jako výpomoc místo vytíženého Bedřicha Ščerbana, který tým provizorně vedl po odstoupení Karla Dvořáka.

I s Augustou se původně počítalo jako s dočasným řešením a vedení klubu hledalo vhodného kandidáta na trenérský post pro novou sezonu.
Bývalý kouč české reprezentace, kterou v letech 2000 a 2001 dovedl k titulu mistrů světa, se pak s týmem dostal ze sedmého místa do předkola play off a po postupu přes Havířov podlehl ve čtvrtfinále v pouhých čtyřech zápasech favorizovanému Chomutovu.

Asistentem zůstává  Mejzlík, Totter končí

Staronový kouč Dukly už má jasno i o tom, kdo mu bude sekundovat. „Na lavičce se mnou zůstane Roman Mejzlík.“

S Alešem Totterem, který se jako kouč juniorů připojil k prvoligovému výběru v listopadu, už překvapivě nepočítá. „Neměl u A-týmu smlouvu ani pravomoci, je zodpovědný za juniory a mládež,“ vysvětluje kouč. „U áčka byl na výpomoc, když nebylo jasné, jestli bude Béďa Ščerban stíhat tréninky,“ doplňuje Patrik Augusta.

Kádr áčka se příliš měnit nebude. Pro novou sezonu se opět počítá i se zařazením některých juniorů. „Chci, aby se s námi připravoval David Musil i Adam Zeman,“ jmenuje talentované borce Josef Augusta.