Názor pana Holíka mě nepřekvapil. Vážím si jeho zásluh a všeho, co v minulosti pro Duklu udělal, a jsem připraven kdykoliv s ním diskutovat a polemizovat. Doba, kdy pan Holík a pan Augusta spolupracovali, na hráčské, či trenérské úrovni, byla pro Duklu dobou úspěšnou. Přál bych si, aby oba pracovali pro Duklu.

Nabízel jsem panu Holíkovi schůzku ve třech, já, pan Holík a pan Augusta. On to odmítl. Mrzí mě, že pan Holík nabídku k diskusi nepřijal. Mohli se na ní vyjasnit postoje a názory. Dosáhneme v Dukle našich cílů tehdy, když začneme táhnout za jeden provaz.

Post hlavního trenéra u „A“ týmu jsem nabídl jak panu Augustovi, tak Frantovi Musilovi. Pan Augusta i Franta Musil moji nabídku k trénování odmítli. Pan Augusta odmítl nabídky na práci u Dukly už předchozím jednatelům panu Zachrlovi a Padělkovi. Po nějakém čase svoje rozhodnutí změnil. Začal pracovat pro Duklu ještě v době, kdy s ním nebyla podepsána smlouva. Neznal ani finanční podmínky. Výsledky jeho práce v závěru sezony mě přesvědčily o tom, že to byla správná volba.

Dnes, když už spousta týmů ukončila sezonu a rozpustila mužstva, dál pracuje s týmem a připravuje ho na příští sezonu. Pan Augusta je vysoce kvalifikovaný, zkušený trenér. Vedl jako hlavní trenér i národní tým České republiky seniorů jako nemnoho trenérů před ním a dosáhl výrazných úspěchů. Využití jeho zkušeností a kontaktů má pro nás vysokou cenu.

Předání zkušeností mladším trenérům kolegům, Mejzlíkovi, Totterovi, Zemanovi a dalším, je neméně důležité. Přál bych si, aby jeho know–how zůstalo v Dukle. Přál bych si, aby mi, tak jak starší hráči v „A“ týmu příští hráčskou generaci, vychoval příští trenérskou generaci. Vím, že měl nabídky i z jiných klubů a jsem rád, že zvolil Duklu Jihlava.

Pro Duklu pracuje, či s ní spolupracuje nejvíce bývalých hráčů za poslední dobu včetně největších jmen – Neveselý, Musil, Polcar, Buzek, Petr Svoboda atd. Není jednoduché sladit spolupráci těchto legend, každá má jiné názory na řešení problému či dané situace.
Jako jednatel klubu hodnotím podřízené podle práce pro Duklu. Je mým cílem, najít všem, kteří pracují pro Duklu a společně směřují k jednomu cíli, pozici, ve které jsou pro Duklu nejprospěšnější.

Myslím si, že za loňský rok se v Dukle udělal velký kus práce. Podařilo se oživit KCTM (Krajské centrum talentované mládeže), stabilizovat finančně klub, smazat velkou část dluhů, podepsat dlouhodobé smlouvy s mladými nadějnými hráči, dát šanci v „A“ týmu velkému množství juniorů, vzbudit v Jihlavě zájem o hokej. „A“ tým má třetí největší návštěvnost v republice a na juniory dnes chodí okolo 600 diváků. Tuto návštěvu nám ostatní kluby mohou jen závidět.

Mládež má dnes vytvořeny podmínky jako v žádné uplynulé sezoně. Loni juniorka jenom živořila, dnes, velkou zásluhou Aleše Tottera, hraje baráž a má dobře našlápnuto na postup do extraligy. Aleš je jedním z trenérů, který má budoucnost a s kterými do budoucnosti počítám.

Dukla má přes 80 obchodních partnerů a jejich počet stále roste. I z pohledu zájmu obchodních partnerům hodnotím svou práci. Příjmy z reklam a ze vstupného za sezonu 08/09 dosahují skoro 11 milionů. Výdaje na odměny v „A“ týmu, včetně realizačního týmu, jsou k dnešnímu dni za tuto sezonu 8,5 milionu.

Čeká nás ještě spousta práce. Jsem přesvědčen, že cesta zvolená vedením klubu je správná, a že ji společně s fanoušky a partnery zvládneme. Jsme jediný tým na Vysočině, který otevřeně hovoří o extralize, jako o jednom z cílů klubu. K tomuto cíli směřujeme, není jednoduché říci, jak rychle jej dosáhneme. Má to tři podmínky: 1. zimní stadion, 2. mládež, která produkuje extraligové hokejisty, 3. rozpočet na úrovni extraligy. Pouze splnění těchto tří podmínek nám zaručí dlouhodobou účast mezi elitou.

Věřím, že na dubnovém zastupitelstvu dostane zelenou přestavba ZS. Naše juniorka má skvěle našlápnuto mezi extraligovou elitu. Dvě ze tří podmínek pro extraligu seniorů budou splněny v blízké budoucnosti.

Patrika Augustu si jako asistenta k juniorům vybral Aleš Totter. Jako jednatel klubu respektuji právo hlavního trenéra na výběr a složení realizačního týmu. Není mým záměrem diktovat složení realizačního týmu u jednotlivých mužstev.

Patrik studuje licenci „B“. Toto trenérské vzdělání je podle stanov a řádů ČSLH pro práci asistenta v lize juniorů dostačující. I bez „B“ licence je Franta Musil asistentem u národního týmu do 18 let a byl asistentem u národního týmu seniorů. Tato skutečnost je předmětem diskuse odborné hokejové veřejnosti. Výběr hráčů do klubu Dukla Jihlava – mládež o.s. není náplní práce sportovního manažera klubu HC Dukla Jihlava s.r.o. Toto je plně v kompetenci Franty Musila a trenérů mládeže. Nelze proto Patrika Augustu za tuto činnost hodnotit.

V Dukle je mým záměrem, aby byl každý spravedlivě odměněn za svou práci pro klub. Dobrovolná práce zdarma je pro klub nevýhodná. Nekvalitně odvedenou práci pak nemohu sankcionovat. Člověk nenese žádnou odpovědnost a může kdykoli odjet z pracovních povinností, protože něčím se živit každý musí. Přál bych si vybudovat profesionální tým s profesionálním zázemím, kdy každý bude odměněn za svou práci pro klub.

Názory pana Holíka je vhodné zpracovat do formy záměru. Rád si tento záměr přečtu a budu v něm hledat přínosy pro budoucnost klubu Dukla Jihlava.

Bedřich Ščerban,
jednatel HC Dukla Jihlava