BARÁŽ O EXTRALIGU JUNIORŮ

HVĚZDA PRAHA - JIHLAVA 4:6

Jihlavským juniorům první třetina vůbec nevyšla a domácí jejich nepřesvědčivého výkonu využili. Hvězda udeřila dvakrát, a obě branky vymyslela v početní výhodě. Nejdříve se trefil Hrubant, kterého napodobil jeho kolega Knesl.

„Domácí na nás vlítli, dávali si rychle kotouče, nám váznul pohyb a přihrávky,“ hodnotí trenér Aleš Totter.
Dukla se vrátila zpět do utkání povedeným začátkem ve druhém dějství. Pometlo snížil a o vyrovnání se nekompromisně postaral Zeman.

Smršť gólových momentů ale nekončila. Domácí Knesl po minutě a půl vrátil svému týmu vedení, které umazal jihlavský Dvořák. Stejně dopadl i další gólový únik Hvězdy. Po Nacházelovi, který čtvrtým gólem domácích vyhnal ze svatyně Dukly Navrátila, jehož nahradil Jíra, se trefil do černého Němec.
Poslední slovo ve druhé třetině si vzala Jihlava, která se díky přesné ráně Musila dostala poprvé do vedení.

„Bylo důležité, že jsme pokaždé zareagovali na gól soupeře a za stavu 3:4 vyrovnali a dali pátou branku. To ten zápas zlomilo,“ míní kouč Dukly.
V poslední dvacetiminutovce zamířil do černého jenom Zeman, který tak pojistil Dukle vítězství a zároveň i postup mezi juniorskou českou elitu. „Oni ve třetí třetině odpadli a my si závěr pohlídali,“ doplňuje.

Dukla si tak extraligu pojistila tři kola před koncem baráže! „Jsme strašně rádi, že jsme postoupili v tom nejbližším možném termínu,“ spokojeně konstatuje Totter, který svým svěřencům skvělou novinu oznámil až těsně před koncem utkání. „Z onlajnů jsme se dozvěděli, že Ostrava Hradec odřízla, ale klukům jsme to řekli až dvacet vteřin před sirénou, že slaví nejen výhru, ale i postup do extraligy,“ odhaluje kouč, v jehož týmu v tu chvíli vybouchla bomba v podobě postupových oslav. „Stály za to. Ale hlavně byla na všech vidět ta úleva, jak to z nich spadlo,“ uzavírá Aleš Totter.

Branky a nahrávky: 8. Hrubant (Knesl), 18. Knesl (Kouřil), 28. Knesl (Kupata), 31. Nachálek (Láska) - 22. Pometlo (Polcar, Kotlík), 27. Zeman (Kuřítko), 30. Dvořák (Malec), 32. Němec (Zeman, Šustr), 37. Musil (Polcar, Kotlík), 51. Zeman (Musil). Třetiny: 2:0, 2:5, 0:1. Dukla Jihlava: Navrátil (31. Jíra) - Musil, Posmyk, Zelený, Randa, Šustr, Rosendorf, Vacek - Kotlík, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Malec - Němec, Zeman, M. Kuřítko.

JIHLAVA – VSETÍN

Jihlavě vyšel úvod, když Hromadu z blízka překonal důrazný Malec. Vsetín odpověděl bleskově Kubovým pohotovým volejem, ale Posmykova přesilovková trefa vrátila Dukle zpět vedení. Do kabin ovšem odcházeli spokojenější hosté. Minutu a půl před sirénou upláchl Pořický a s přehledem svůj únik zakončil blafákem. Vzápětí překonal Navrátila i Klímek.

„Zápas byl poznamenaný oslavami. I když jsme se snažili, hráči to mají v hlavách a ta koncentrovanost nebyla taková,“ říká Totter. Vsetín navázal na skvělý závěr první třetiny i po změně stran, a i díky minele Navrátila Dukle upláchl o dva góly. Rozhození domácí pak nedokázali pokrýt před svou svatyní skórujícího Juríka a následně ani Pořického, kteří překonali Jíru – 2:5.

„Udělali jsme několik individuálních chyb, které rozhodly,“ doplňuje. Hosté tak vyjížděli do třetího dějství s luxusním tříbrankovým náskokem, který ještě zvýšili. Pořický zkompletoval hattrick.

Dukla se v závěrečné desetiminutovce pokusila zápas zdramatizovat, ale nakonec z toho byla pouze konečná přestřelka 5:8.

„My jsme nebránili a hráli útočně. Podepsalo se pod tím i to, že jsme dvě třetiny odehráli na čtyři lajny. Ale chtěli jsme dát prostor všem, protože si to zaslouží,“ říká trenér Dukly.

Branky a nahrávky: 3. Malec (Šustr), 10. Posmyk (Němec), 52. Zelený (Vysloužil), 56. Musil (Posmyk), 60. Polcar (Kotlík) - 5. Kubo (Martyčák), 19. Pořický (Klímek), 20. Klímek (Kitzberger), 22. Podešva (Kubo), 38. Jurík (Vítek), 50. Pořický (Sýs), 59. Kubo (Lukeš), 60. Kajaba (Kozák, Kitzberger). Rozhodčí: Dvořák - Flegl, Jindra. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:1. Diváci: 863. Třetiny: 2:3, 0:2, 3:3. Dukla Jihlava: Navrátil (22. Jíra) - Musil, Vacek, Posmyk, Randa, Šustr, Rosendorf, Cirhan, Zelený - Němec, Polcar, Vysloužil – J. Kuřítko, Pometlo, Kotlík - Malec, Zeman, M. Kuřítko - Dvořák, Mikeš, Brabec.