BARÁŽ O EXTRALIGU JUNIORŮ

HR. KRÁLOVÉ – JIHLAVA 6:3

Jihlava v první třetině vyzrát na Alexu nedokázala. Na druhé straně inkasoval Jíra pouze jednou.
Ve druhém dějství si Hradec vytvořil dvoubrankový náskok, který i přes kontaktní gól Dukly nakonec uhájil a do kabin odcházel spokojenější.

Na drama hosté začali zadělávat až za stavu 1:4, kdy se trefili Randa s Polcarem. Jenže poslední slovo si vzali Východočeši. A to v jihlavské power play v poslední minutě.

„Hráli jsme na čtyři lajny, aby dostal celý tým stejný čas na ledě. To samozřejmě bylo znát na tempu. A i hráči měli v hlavách, že už tolik nešlo o výsledek,“ komentuje trenér Dukly Aleš Totter, kterému v utkání chyběla větší odhodlanost. „Nebyly tam důraz a bojovnost. Navíc neproměňujeme šance, hrajeme na krásu a nejsme tak pozorní v obraně,“ dodává.


Branky a nahrávky: 17. Salava (Seidl, Stehno), 29. Šafránek (Kohout), 39. Šnejdr (Fiedler), 44. Fiedler (Svoboda, Vlček), 60. Stehno (Svoboda, Salava), 60. Šafránek (Kohout) - 34. Malec (Vacek), 45. Randa (Pometlo, Dvořák), 54. Polcar (Randa, M. Kuřítko). Třetiny: 1:0, 2:1, 3:2.
Dukla Jihlava:
Jíra - Cirhan, Posmyk, Němec, Šustr, J. Kuřítko, Brabec, Rosendorf, Dvořák, Malec, Vysloužil, Randa, Vacek, Zeman, Polcar, M. Kuřítko, Pometlo, Kotlík.


JIHLAVA – PORUBA 5:8

Dukla do 26. minuty sice živila naději na úspěšnou barážovou koncovku, když vedla 3:2, jenže pak se sesypala ostravská lavina v podobě čtyř rychlých gólů. Tříbrankové vedení si Poruba do závěrečné sirény pohlídala, a Duklu tak odsunula na stříbrnou, ovšem stále postupovou pozici.

„Měli jsme to rozhodnout v první půlce zápasu, jenže jsme neodskočili na dva góly a soupeři tím nabídli šanci na zvrat, kterou využil,“ komentuje trenér Dukly Aleš Totter. „Byly tam pěkné akce, ale v účelnosti a efektivnosti jsme propadli,“ dodává.


Branky a nahrávky: 4. M. Kuřítko (Zeman), 11. M. Kuřítko (J. Kuřítko), 26. Vysloužil (Brabec), 42. Zeman (Posmyk), 58. Posmyk - 9. Skočovský (Šimkovič), 22. Kalajda, 27. Skočovský (Bartoš), 33. Voznica, 35. Špok, 36. Bartoš (Šimkovič, Skočovský), 45. Jelšík (Řezáč, Tomis), 52. Jelšík (Řezáč). Rozhodčí: Blecha - Doležálek, Drobílek. Vyloučení: 10:11. Využití: 4:2. Diváci: 500. Třetiny: 2:1, 1:5, 2:2.
Dukla Jihlava: Navrátil (33. Jíra, 36. Navrátil, 36. Jíra) - Cirhan, Posmyk, Vacek, Randa, Šustr, Rosendorf - Němec, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Kotlík, Pometlo – J. Kuřítko, Zeman, M. Kuřítko - Brabec, Malec.