Západočeši zvítězili 5:2 a celé utkání měli pevně ve své režii. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou,“ pochvaloval si útočník Energie a odchovanec jihlavského hokeje Marek Melenovský.

Čtvrté utkání vám vyšlo parádně…
Přesně tak. Rychle nám tam napadalo několik branek a pak už jsme si to hlídali. Takové oddychové utkání jsme potřebovali. Sparťani byli na konci trochu podráždění, ale to souviselo s výsledkem.

Diváci po páté brance skandovali „deset, deset“. Jak to na vás zapůsobilo?
To bylo trošičku přehnané. Na deset to nevypadalo (smích). Výsledek tomu utkání odpovídal, ale poslouchat tohle skandování bylo hodně příjemné. Sparta tento pokřik z ochozů moc často neslyší.

Co je podle vás největší problém současné Sparty?

Těžko říct. Nechci to moc rozebírat, protože máme před sebou ještě jedno utkání, které musíme vyhrát. Nechci jim dávat tímto způsobem nějaké rady. Jen ať se v tom motají a sami hledají cestu ven. My si jdeme za svým cílem a tím je vyhrát jeden zápas a postoupit do finále.

Co budete hrát v pátém utkání? Jakou zvolíte taktiku?
To teprve uvidíme. To, co nám trenéři naordinují, tím se budeme řídit. Ale určitě nebudeme chtít hrát nějakého toho zanďoura. Naším cílem je uhrát co nejlepší výsledek.

Co je nejlepší výsledek?
Nejlepší výsledek. (smích) Nechci to zakřiknout.

Dá se tedy předpokládat, že páté utkání by mohlo být velice podobné tomu druhému? Bude se hrát důrazně do těla a spoléhat na brejky?
Asi ano. Určitě ale nechceme, aby bylo podobné tomu prvnímu, které jsme prohráli. Ale každý zápas je jiný. Dopadnout to může všelijak. Jak už jsem řekl, do Prahy jedeme s tím, že se chceme poprat o co nejlepší výsledek.