Hokejová Dukla Jihlava se zařadila mezi uchazeče o extraligovou licenci. Jednatel klubu Bedřich Ščerban znovu jednal s majitelem Znojemských orlů Jaroslavem Vlasákem, jenž se rozhodl místo mezi domácí elitou prodat.

„Můžu potvrdit, že licence byla hlavním tématem našeho setkání. Pan Vlasák mi prozradil, že v současné době se o ni zajímají tři kluby, včetně našeho,“ přidal podrobnosti Ščerban.

Toho nyní čekají jednání s obchodními partnery Dukly. „Musíme probrat, jestli by byli ochotni přispět do našeho rozpočtu vyšší částkou,“ pověděl šéf jihlavského hokeje. „Uvidíme, jak všechno dopadne. Dopředu nechci nic slibovat, jen říkám, že minimálně padesátiprocentní šance tady je,“ doplnil.

Město by nepřispělo

Od města, které je stále stoprocentním vlastníkem Dukly, finanční pomoc vyžadovat nehodlá. „Nechci ho do toho v žádném případě zatahovat,“ konstatoval Ščerban.

Na magistrátu by ani nebyli zvláštní „injekci“ nakloněni. „Vidím velmi nereálně, že by se na odkupu licence město finančně podílelo,“ uvedl náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík.

Proti Ščerbanově iniciativě však vedení města nic nemá. Pokud by se našlo na odkup licence i fungování klubu v extralize dostatek sponzorů, Jihlava by do nejvyšší soutěže mohla jít. „Problém bychom ale mohli mít se zimním stadionem,“ upozornil Vovsík.

Hala nemá v současnosti extraligové parametry, naopak potřebuje opravy za zhruba 12 milionů korun. Otázkou stadionu se na rozdíl od licence budou politici zabývat.

Jednání zastupitelstva je na programu hned po Velikonocích – v úterý 14. dubna. Do pléna půjde návrh na financování prvních oprav za tři miliony korun.

Znojmo opouští hokejovou extraligu po deseti letech. Na jaře roku 1999 se do ní probilo paradoxně po barážovém vítězství nad Jihlavou.

O jeho místo se zřejmě strhne velký boj. Zálusk si na něj dělají především dva kluby, jimž se v letošní sezoně nepodařilo naplnit postupové ambice – Kometa Brno a Chomutov.