Výhru 7:3 na ledě Třebíče ale kouč Aleš Totter nepřeceňuje. Hlavní prý je, že ve hře jsou věci, které hráčům „tluče“ do hlav o tréniních.

Dukla šla za prvním vítězstvím v přípravě od prvních minut, což bylo vidět i na skóre. Vedení 3:1 po první třetině ale svěřenci trenéra Tottera neuhlídali a Třebíč manko smazala. V posledním dějství se už ale hrálo jenom podle jihlavských not. Dukla se začala tlačit před branku, z čehož pramenily další čtyři góly. Hattrickem se blýskl Václav Jaroš.

„Jsem rád, že se hráči rozstříleli, volili jednoduchost a zbytečně nic nevymýšleli. Vyšla nám i poslední třetina, kterou jsme v posledních zápasech nezvládali,“ těší jihlavského kouče.

Jeho tým se tak po čtyřech prohrách a jedné remíze konečně dočkal vítězství. „Ale teď jsou jiné cíle než výsledky. Stejně jako neděláme žádnou vědu z porážek, tak nebudeme přeceňovat ani tuhle výhru, i když je určitě povzbuzující,“ říká Totter.

Mnohem důležitější je herní projev, ve kterém se už objevují v hojnějším množství situace, které kouč každý trénink hráčům „tluče“ do hlav.

„Je dobře, že kluci na ty věci z tréninku myslí a dávají je do hry. V utkání pak vidí, že to funguje, což je zpětná vazba, že to má smysl. Je vidět, že hráči tu filozofii pochopili,“ chválí svěřence.

Ti už nemusí každý den hltat dvě tréninkové fáze. „Nejtěžší část přípravy máme za sebou, teď budeme chtít kvalitu. Trénovat budeme jednou denně,“ dodává Totter, který je s prácí juniorů spokojený. „Naložili jsme jim toho hodně, víc než loni, ale ono se jim to v sezoně vrátí,“ uzavírá.

TŘEBÍČ – JIHLAVA 3:7

Branky Jihlavy: Jaroš 3, Kuřítko, Malec, Rosendorf, Randa. Třetiny: 1:3, 2:0, 0:4. Jihlava: Navrátil (31. Jíra) – Jaroš, Randa, Knesl, Šustr, Rašner, Rosendorf – Hubata, Polcar, Kuřítko – Němec, Pometlo, Malec – Kasalý, Svoboda, Zelený.