Po boku dosavadní jedničky Milana Řehoře by měl stát host z Karlových Varů Marek Benda. Dvacetiletý talent si místo vysloužil dobrými výkony v přípravě.

Benda zatím v Jihlavě hostuje jen do konce srpna, nic by však nemělo bránit jeho setrvání. „Pokud se mi podaří dostat mezi dva nejlepší gólmany, tak s Duklou podepíšu na příští sezonu smlouvu. Alespoň tak jsou domluvené kluby,“ tvrdil už po svém příchodu bývalý mládežnický reprezentant.

A pozici dvojky má Benda prakticky jistou. „Svoje kvality prokázal dostatečně. Teď už záleží pouze na Patrikovi (Augusta junior, sportovní manažer Dukly – pozn. red.), aby všechno doladil,“ uvedl trenér jihlavských brankářů Petr Jaroš.

Spolupráci s novým parťákem si pochvaluje také Řehoř. „Bendič je mladej kluk, perspektivní. Potřebuje jen šanci, vychytat se. A já jsem moc rád, že tady je. Aspoň budu mít konečně zástupce a vedení by mě mohlo častěji pouštět jinam,“ prohlásila opora červenožlutých, která má vyřízen střídavý start do extraligové Mladé Boleslavi.

Třetí z gólmanů Dukly Vratislav Vajner by se měl pravidelně objevovat ve druhé lize. Úkol má jednoznačný: sbírat zkušenosti. „Jsme domluveni se Žďárem, že odchytá většinu jeho zápasů. Navíc s ním bude dvakrát týdně i trénovat, takže vytížený by měl být dost,“ prozradil Jaroš.