Jihlava vyzkouší na ledě druholigového Žďáru nad Sázavou čtyři gólmany. První polovinu utkání absolvuje v červenožlutých barvách Milan Řehoř, kterého poté vystřídá Marek Benda.

Ten se navíc objeví na ledě i v úvodní dvacetiminutovce, kdy se oblékne do žďárského dresu. Také zbývající dvě třetiny odchytají za domácí tým brankáři Dukly – dorostenec David Rittich a Vratislav Vajner.

„Zápas bude v tomhle směru hodně specifický, ale je dobré, že si kluky vyzkoušíme. Od toho ostatně přípravná utkání jsou. Potřebujeme vědět, že s nimi můžeme počítat,“ říká trenér jihlavských gólmanů Petr Jaroš.

Zatímco v Dukle mají o složení obranných dvojic a útočných trojic celkem jasno, třebíčská sestava se teprve rýsuje. „V sestavě řešíme absenci Martina Čecha (vrací se po operaci kolene – pozn. red.). Jedna z variant je, že by k Zahradníkovi šel Vilém Burian, protože ten s Nahodilem umí hrát, takže můžeme zkoušet i jinou variantu, která nejspíš všechny překvapí,“ vysvětluje rozdělení sehraného dua Nahodil – Burian kouč Horácké Slavie Jaromír Šindel.

Látal tak půjde k Dolníčkovi s Lašem, Káňa bude hrát s Nahodilem a Obdržálkem, Burian se Zahradníkem, třetí do party je zatím neznámou…

„Nakonec to tak nemusí být, ale budu zkoušet tyto tři varianty,“ tvrdí Šindel, který už by měl mít k dispozici i třineckého beka Jakuba Kaniu.

Příchod dalšího obránce je v jednání, protože testovaný Jiří Gula se o víkendu zranil.

Jen havlíčkobrodští Rebelové už mají generálku za sebou. V pátek si smlsli 6:3 na pražské Slavii.

DNEŠNÍ PŘÍPRAVY

TŘEBÍČ – Znojmo 17.30
ŽĎÁR N. SÁZ. – JIHLAVA 17.30