„Ale že by už pro mě byla první liga málo? Takhle vůbec neuvažuju. Já se soustředím jen na svoje výkony, nic jiného mě nezajímá,“ říká pětadvacetiletý žďárský odchovanec, za jehož vzestupem stojí i práce Petra Jaroše, trenéra brankářů Dukly.

Start do nového ročníku vás čeká už v sobotu. Cítíte nervozitu, nebo se nemůžete dočkat?

Jsem v pohodě – a už se docela těším. Mohla by to být slušná sezona, protože tým máme připravený dobře. Diváci se mají na co těšit.

Konec přípravy vám osobně vyšel výborně, trenéři vás po každém utkání nezapomněli pochválit. Formu jste tedy načasoval ideálně?

To se teprve uvidí. Přece jen to byly pořád jen přípraváky. To nejdůležitější začne až v sobotu. Podle toho pak můžeme něco soudit.

Každopádně extraligové celky či slovenská Skalica vás prověřily dokonale, o nedostatku práce nemohla být řeč. A vy jste vždy tvrdil, že máte rád, když jste hodně v permanenci…

Určitě, vyhovuje mi být pod tlakem. Rychleji se dostanu do tempa.

Takže vzkaz do Třebíče, na kterou narazíte v úvodním kole, je jasný: hodně na mě střílejte…

To ani nemusíme vzkazovat. (usmívá se) Bude to derby se vším všudy, o práci bych měl mít postaráno.

Dva tři roky už patříte ke špičce prvoligových gólmanů, ale chybí vám podstatná věc – úspěch v play off…

Bohužel, vždycky jsme hned vypadli. A v poslední sezoně, když se nám povedlo přejít přes předkolo, jsem se zase zranil. Uvidíme, kam až to dotáhneme letos.

Stanovili jste si nějakou konkrétní metu?

Osobně nic neplánuju, prostě půjdu zápas od zápasu. A na cíle týmu se musíte zeptat jiných lidí. Mě zajímá jen nejbližší utkání. Potom se zase uvidí, co bude dál.

Letos byste měl mít zdatnou dvojku, Marek Benda už má zkušenosti z mládežnických reprezentací i ze zámoří. Nebude vás znervózňovat, že vám může šlapat na paty?

Já jsem v tomhle furt stejnej – mně je jedno, kdo sedí na střídačce. Já se starám o svoje věci. A zbytek je tady na tom malým, prťavým… (směje se a pokyvuje směrem k Jarošovi)

Konkurenci tedy vítáte?

Jasně, pro mě je dobré, že by mě vedení mohlo občas uvolnit jinam. Bendič je podle mě dobrá náhrada. Potřebuje jen šanci – a vychytat se.

Na střídavý start vás získala extraligová Mladá Boleslav. Máte jasno, jak často byste jí mohl být k dispozici?

Rád bych si za ni zachytal, ale víc neřeším. Od toho jsou jiní. Mě zajímá jen to, kdy mám tréninky a zápasy tady v Jihlavě. A jestli vypomůžu Boleslavi, nebo ne… Prostě když zavolají, tak pojedu.

Letošní ročník pro vás bude v jednom ohledu výjimečný. Poprvé do něj vstoupíte jako ženáč…

Ale žádný rozdíl nečekejte, jsem pořád stejně střelenej. To jsem prostě já! Nějaký papír mě nerozhodí. (směje se)

Nicméně pravidelná strava a vyžehlené prádlo, to má něco do sebe, ne?

Tak určitě. I když spíš žehlím já. Nějaké ty průsery. (směje se)

 HC Dukla Jihlava - sestava