Jak před posledním přípravným zápasem se Znojmem hodnotíte přípravu na sezonu 2009/2010?

Letní příprava nebyla špatná, dostali jsme pořádně do těla. Na ledě jsme se snažili ukázat všichni, myslím si, že výkony nebyly špatné, v některých zápasech jsme předváděli hezký hokej, padaly góly, snad se to divákům líbilo.

Vy jste týmu chyběl minulý týden v Olomouci. Trenér vás prý šetřil kvůli zranění. Jak jste na tom teď?

Proti Brodu jsem si narazil koleno, s trenérem jsem se domlouval, že radši na led nebudu spěchat, abych byl zdravý a mohl pak naskočit rovnou do sezony. Teď už jsem v pohodě.

Určitě si ještě dobře vzpomínáte na začátek loňské sezony, kdy jste ztráceli jeden bod za druhým, což vás nakonec málem stálo záchranu… Takže co je potřeba udělat tentokrát jinak, abyste hned nenabrali manko?

Začít lépe… Ty zápasy jsme prohrávali o gól, o dva, to bylo hodně nepříjemné, ještě víc nás to sráželo dolů. Chce to dát první gól a spoléhat na brejky. Trenér nám určitě něco naordinuje.

První přípravné zápasy jste odehrál ve dvojici s Vilémem Burianem, tak jak jste od mládežnických kategorií zvyklý. V posledních zápasech vás ale trenéři roztrhli. Proč?

Sestavu dělá pan Šindel, je na trenérech, jak nás poskládají. Rozdělili nás, musíme se s tím nějak vyrovnat a hrát s těmi, se kterými nás postaví. Ale to je spíš otázka na něj.

Překvapilo vás to?

No musím říct, že když dřív říkal, že bude stavět na sehraných dvojicích, tak jsem byl trochu překvapený. Ale život jde dál, budu hrát s jinými…

Pro letošní prvoligový ročník vám přibyl jeden staronový regionální soupeř - Znojmo. Takže na které z těch tří derby se osobně nejvíc těšíte?

Největší derby v poslední době vždycky bývaly s Jihlavou. Já jsem kromě přáteláku derby se Znojmem ještě nezažil. Ale i na přípravu tam přišlo patnáct set diváků, takže to v sezoně určitě bude hodně vyhrocené. Ale nejvíc se těším na Jihlavu, pak se uvidí, jak se to vyvrbí se Znojmem.

To je výzva i pro fanoušky, ne?

Určitě! Aby se nenechali zahanbit a přišlo jich co nejvíc.

Nezvykle vyhrocený už byl i domácí přípravný zápas s Havlíčkovým Brodem, který byl dost ostrý, a olej do ohně ještě přilil stažením týmu z ledu a pozápasovým komentářem kouč Rebelů Petr Novák…

My jsme se tomu jen zasmáli. To je hecování, asi to k tomu patří. Ale aby odešli z ledu, to se nedělá. I kdybychom hráli tvrdě. Je pravda, že dvě bitky byly na přátelské utkání dost… Ale k hokeji to patří, vyhrocené to bylo zbytečně.

Čekáte, že to bude takhle vyhrocené i v sezoně? Havlíčkův Brod k vám přijede už ve druhém kole!

Stát se může všechno…

V nové sezoně vás čeká obhajoba pozice nejproduktivnějšího hráče týmu. Troufáte si na to ve větší konkurenci útočníků?

(smích) To bych bral trošku s rezervou, protože sem přišlo hodně kvalitních hráčů, jako třeba Marek Laš a David Dolníček. Na to se nedívám, hlavně ať se daří týmu, nějaké body a góly jsou navíc. Když budeme hrát nahoře, budu spokojený.