Dukla dokráčela k vítězství bez sebemenšího problému. A trenéry mohla těšit i skutečnost, že se o její branky podělili hráči ze tří formací. „Je super, že už se trefují nejen kluci z první lajny. Bylo by skvělé, kdyby si hlavně Lukáš Krupka dokázal střeleckou formu udržet,“ zmínil jeden z koučů Roman Mejzlík autora dvou středečních gólů.

Jihlavští v posledním herním testu netradičně vyzkoušeli hned čtveřici brankářů. Za červenožluté si zachytal Řehoř i Benda, jenž navíc dvacet minut hájil také branku domácího týmu. Zbývající dvě třetiny pak za Žďár odchytali další dva gólmani z Dukly – Vajner a dorostenec Rittich.

„Chtěli jsme je vidět v akci všechny, abychom věděli, že s nimi můžeme počítat,“ pověděl trenér jihlavských mužů s maskou Petr Jaroš. „A jsme rádi, že se nám zase ukázali také kluci ze Žďáru, kteří za nás odehráli přípravný zápas v Brodě,“ doplnil Mejzlík.

Svůj cíl splnila i Horácká Slavia. Kouč Šindel už s předstihem avizoval, že chce bilanci vylepšit na konečných 3–2–5. A to se povedlo!

Třebíčským se dařilo hlavně v první třetině, kdy se do Horčičkovy klece trefily posily Laš s Káňou. Jenže Orli se do zápasu vrátili ve 47. minutě, kdy na Lva vyzrál Sojčík, který celou loňskou sezonu v Třebíči hostoval. Diváky tak uklidnil až Zahradníkův gól dvě minuty před koncem.

„Splnili jsme úkol, ale jinak ale musím říct, že jsme soupeře zbytečně pustili do hry,“ kritizoval třebíčský lodivod Jaromír Šindel.

„Začali jsme být pasivní a mysleli jsme si, že to tam bude padat samo. Naopak soupeř se rozehrál a chvílemi nás přehrával,“ uznal kouč, kterému se nepodařilo do hry dostat čtvrtou lajnu. Zato konečně vyzkoušel obránce Jakuba Kaniu.