Klubové vedení se po jediném kole první ligy rozhodlo, že si nechá vyrobit jinou sadu. Světlejší…

Důvod? Dukla musela sobotní derby s Třebíčí odehrát ve „svetrech“ z přípravy. Tedy bez jmenovek a log partnerů. Delegát utkání Aleš Staněk totiž po rozbruslení rozhodl, že nové dresy nevyhovují regulím. „Jsou příliš tmavé,“ zdůvodnil svůj verdikt.

Jednatel jihlavského klubu Bedřich Ščerban přitom se Staňkovým rozhodnutím nesouhlasí. „Kromě delegáta se zatím nikomu tmavé nezdály. Nicméně raději necháme udělat novou sadu, abychom předešli tomu, že se za pár kol zase některému z delegátů nebudou líbit,“ konstatoval šéf Dukly.

Podle pravidel musí domácí tým hrát ve světlých barvách. A je na posouzení delegáta nebo rozhodčího, zda si nejsou „svetry“ soupeřů podobné.

Jihlavští tak musí znovu sáhnout do klubové pokladny. „Dresy samozřejmě zaplatíme my, ale ty původní nabídneme fanouškům. Buď jim je prodáme přímo, nebo v aukci. To už nechám na našem marketingovém oddělení,“ prozradil Ščerban.

Po sobotě se mohli cítit poškozeni i kluboví sponzoři, jejichž reklama byla jen na sadě, která nakonec zůstala v šatně. Žádné sankce však nechystají. „Na tom, co se stalo, nemá nikdo z Dukly vinu,“ uvedl Miloš Vostrý, obchodní ředitel generálního partnera klubu, Pivovaru Jihlava.

Netrpělivě očekávané a poté odložené premiéry dresů s designem orosené sklenice piva se – stejně jako fanoušci červenožlutých – dočká s týdenním zpožděním.

Jiří Bárta, Michal Remeš