Zkrvavený zůstal ležet na ledové ploše.

Sanitkou putoval do nemocnice se zlomeným nosem a silným otřesem mozku přímo ze stadionu.

V nemocnici poté podstoupil mladý útočník několik vyšetření na CT a také na neurologii. Naštěstí se prvotní nepříznivý nález nepotvrdil, a tak mohl být žďárský hokejista po týdnu propuštěn z nymburské nemocnice do domácího ošetřování.

Hronovo zranění má prý zatím standardní průběh. „Už je v pohodě, samozřejmě se dostavuje častá únava, musí mít klid a hodně odpočívat. Je to individuální zranění, při kterém se nesmí nic uspěchat. Pokud by se to stalo, mohlo by to mít trvalé následky, jako například časté migrény,“ říká hráčův otec Josef Hron starší.

Zraněný junior by se však už nejradši vrátil zpět k hokeji. „To je jasné, hned by se vyřítil na led, ale jak se říká, hlava by chtěla, ale tělo nemůže,“ popisuje s úsměvem Hron senior.

Ve žďárském klubu jsou s dlouhou útočníkovou absencí smířeni. „Jeho návrat tu zatím nikdo neřeší, hlavně aby byl Pepík v pořádku. Jsme moc rádi, že už je doma a že se občas přijde podívat za klukama na stadion. Snad už to teď bude jenom lepší,“ doplňuje generální manažer SKLH Miloslav Šimon.