Reprezentační pauzu se hodila. Hokejoví junioři jihlavské Dukly a svěřenci trenérského dua Polcar, Kuchyňa po skončení základní části soutěže ve čtrnáctidenním „volnu“ nezaháleli. Na tuhý boj o hodně cenné body jsou připraveni.

Dnešním zápasem v Opavě pro ně totiž startuje náročná druhá nadstavbová část sezony. Kouč Petr Kuchyňa má ovšem jasno. „Víme, že to nebude jednoduché, protože v téhle nadstavbové části jsou velmi vyrovnané týmy. Budou to dobré zápasy, a i když je to hokej a může se stát všechno, my od toho čekáme jedině vítězství. Tomu musíme jít naproti,“ tvrdí jeden z trenérů Jihlavy.

Během čtrnáctidenní reprezentační pauzy jste měli v plánu oživit kondici, jak to vaši svěřenci snášeli?

Hráči to snášeli velmi dobře. Ale to nebyla hlavní náplň tréninků.

Na co jste se tedy zaměřili?

Pracovalo se hlavně na systému hry a propracování obrany. Musím vycházet ze zajištěné obrany, dostávat co nejméně branek a vyrážet do rychlých protiútoků, a naopak ty góly dávat.

Takže pilování koncovky bylo zřejmě další důležitou náplní tréninků?

Samozřejmě, že jsme pracovali i na střelbě, ale víte, jak to je. Říci se může, že je to dobré, ale je to o šikovnosti a momentálních příležitostech. Musíme věřit, že nám to tam bude padat.

A právě sebevědomí může hrát v těžkých zápasech velkou roli.

Já si myslím, že tým pracoval velmi dobře a věří si. Kluci tam měli i odpočinek, takže by měli být zdravě nadržení.

Pomohla pauza k doléčení šrámů? Máte k dispozici kompletní kádr?

Určitě to pomohlo. Myslím si, že by měl být tým kompletní. Sem tam je nějaká naraženina, ale to není u hokeje nemoc. Po zdravotní stránce bychom měli být v pořádku.

Čeká vás druhá část soutěže, v níž se dvoukolově střetnete s týmy z Moravy a která může hodně napovědět.

My ji bereme jako start nové sezony. Všichni si uvědomujeme důležitost a budeme dělat vše pro to, aby se to podařilo.

S tím ale půjdou do utkání i vaši soupeři.

Víme, že to nebude jednoduché, protože v téhle nadstavbové části jsou velmi vyrovnané týmy. Budou to dobré zápasy, a i když je to hokej a může se stát všechno, my od toho čekáme jedině vítězství. Tomu musíme jít naproti.

Cíl je tedy jasný - mít po skončení druhé části co nejvíce bodů.

Máme teď nějakých devět bodů náskok a musíme jít zápas od zápasu, po malých krůčcích, nechtít to všechno urvat najednou, ale dopracovat se k tomu postupně. Chtěli bychom být před třetí částí soutěže co nejvíce psychicky v pohodě.

Už jste zmínil závěrečnou fázi soutěže, v níž se střetnete se soupeři z české skupiny a po které se rozhodne, kdo se s extraligou rozloučí.

Mělo by se pokračovat čtyřkolově, dvakrát doma, dvakrát venku, ale uvidíme, jestli tam nebudou nějaké změny. Ještě bude zasedat výkonný výbor. Pokud to tak zůstane, tak tři poslední týmy z těch deseti sestoupí přímo, čtvrtý jde do baráže. A my se těmto místům samozřejmě chceme vyhnout.