Po bodovém půstu se konečně dočkali výher. Jenže úspěch jihlavských i třebíčských hokejistů byl ve středu večer vykoupen nepříjemnými ztrátami.

Mnohem hůře dopadla Dukla – kromě útočníka Lukáše Krupky, jenž si obnovil zranění kolene, přišla v souboji s Vrchlabím (3:2) také o Oldřicha Bakuse. Kapitán týmu a nejproduktivnější hráč první ligy má zlomené levé zápěstí. „Bylo to Pyrrhovo vítězství,“ prohlásil hned po zápase kouč Dukly Josef Augusta.

Včerejšek jeho výrok jenom podtrhl. „Olda už je po operaci. Bylo to jediné řešení, protože šlo o komplikovanou zlomeninu – víceúlomkovou. Doba rekonvalescence bude tím pádem dlouhá. Úplné minimum odhaduji na dva měsíce. Ale uvidíme podle vývoje,“ konstatoval lékař jihlavských hokejistů Bohdan Trnka. „Vypadá to, že má po sezoně,“ povzdechl si šéf Dukly Bedřich Ščerban.

Bakus utrpěl újmu při střetu s vrchlabským Martinem Filipem, který poté vyfasoval trest za faul kolenem. Ostrý zákrok ovšem paradoxně nevydrželo kapitánovo zápěstí. „Nezranil se při následném pádu, ale už v souboji. Prostě v něm nechal ruku,“ konstatoval Trnka.

Jihlava se navíc musí v nejbližší době obejít i bez Krupky. „U Lukáše to vypadá na problém s postranními vazy. Více budeme vědět po vyšetření,“ doplnil lékař Dukly.

Ztráty počítala po výhře 5:3 nad Šumperkem také Třebíč. „Milan Přibyl dostal pukem do obličeje. Má tržnou ránu a zlomený nos, není to však nijak dramatické. Je možné, že se na ledě objeví už v sobotním utkání. I když s košíkem,“ prozradil Karel Čapek, generální ředitel Horácké Slavie.

Horší je situace dalšího forvarda Martina Bartoše. „Obnovilo se mu zranění třísel, s nímž bojoval už před startem sezony. Teď to chce pár dní klid – teprve potom se můžeme bavit o tom, jestli to je vážnějšího rázu, nebo ne,“ poznamenal Čapek.

MICHAL REMEŠ, JOSEF JAKOUBEK