Netradiční středeční termín 24. kola hokejové extraligy staršího dorostu jihlavskému výběru neseděl. Na domácím ledě podlehla Dukla druhým Pardubicím vysoko 1:7.

EXTRALIGA ST. DOROSTU
DUKLA JIHLAVA – PARDUBICE 1:7

Východočechům první dvacetiminutovka vyšla báječně, naopak Dukle zejména v koncovce štěstí nepřálo. Už ve 4. minutě otevřel skóre pardubický Havlík, po chvíli zvýšil na 2:0 Jetmar a kouč Dukly Luboš Sláma sáhl k výměně gólmanů. „Dostali jsme dva rychlé góly, tak jsem chtěl dát takový impuls, ale nepomohlo to,“ smutní trenér domácích.

Jihlava totiž ve zbytku třetiny inkasovala ještě dvakrát. „První třetina nám vůbec nevyšla, nehráli jsme špatný hokej, ale neproměňovaly se šance a ty inkasované branky byly laciné,“ doplňuje.

Jiskru naděje vykřesal po změně stran Ludvík, který skóroval v početní výhodě, jenže Pardubice hrály v pohodě a vedení do druhé pauzy navýšili Hemský s Benešem. „Byli jsme v takové křeči, kluci se snažili, ale nešlo to,“ říká Luboš Sláma.

Poslední třetina se už spíše dohrávala z povinnosti, a žádné drama se nekonalo. Východočeši přidali ještě jeden zářez na pažbu, a Dukle tak uštědřili největší debakl v sezoně. „Poprvé nás soupeř takhle nachytal. Včera (ve středu – pozn. red.) jsme se od Pardubic mohli jen učit. Přijely s tím nejlepším, co mají, a ten mančaft je opravdu velmi silný,“ uzavírá trenér jihlavského staršího dorostu.

Branky a nahrávky: 29. Ludvík (Matějka, Čurilla) - 4. Havlík (Moučka P.), 8. Jetmar (Havlík), 11. Březina (Vachutka, Starý), 17. Beneš (Starý, Březina), 35. Hemský (Moučka J.), 38. Beneš (Havlík, Jetmar), 54. Lenoch (Moučka J., Půhoný). Rozhodčí: Polák - Jeletz, Paulík. Vyloučení: 5:6, navíc Žemlička (PCE) 10 min. OT. Využití: 1:4. Diváci: 96. Třetiny: 0:4, 1:2, 0:1. Dukla Jihlava: Rittich (8. Jiří Šťastný) - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Musil, Martínek, Kříž, Jaroslav Šťastný - Ludvík, Matějka, Brychta - Pěška, Přidal, Střecha - Štěpán, Brabec, Kret - Plch, Svobodník, Kovářů.