Hokejová extraliga juniorů v pátek otevírá stránku třetího dějství soutěže, v níž se deset týmů popere o udržení. Ačkoliv se jihlavská Dukla topí na předposlední příčce, záchranu má díky outsiderovi z Ostravy hodně blízko.

Už zítra vstoupí junioři do závěrečné třetí části extraligy, ve které je čeká konfrontace s českou skupinou. „Já si myslím, že to budou zajímavá utkání, protože zastávám názor, že ta česká skupina je vyrovnanější a ty týmy tam jsou o něco silnější,“ komentuje jeden z trenérů Dukly Petr Kuchyňa.

„Bereme to jako obrovskou výzvu, protože budeme hrát proti silným týmům a kluci mohou ukázat, co v nich je a jestli se s nimi mohou rovnat. Bude todobrá konfrotace, která ukáže něco dál,“ doplňuje.

Budou kompletní?

Příprava na zápasy se ovšem nezměnila. Forma před dnešní premiérou v Českých Budějovicích se ladí stejně. „Zatím probíhají tréninky jako vždycky. Až dnes (včera – pozn. red.) bychom měli mít pohromadě tým, jak půjde do zápasu. Kluky se na něm budeme snažit co nejlépe připravit a namotivovat,“ má jasno kouč.

Společně s kolegou Alešem Polcarem bude mít k dispozici takřka kompletní kádr. „Otázka bude, koho uvolní áčko, jestli budou Zeman i Polcar, ale kromě Honzy Šustra bychom měli být všichni,“ doplňuje.

A co od dnešního zápasu na jihu Čech vůbec očekává? „Ať jsou to Budějovice, Liberec, nebo někdo jiný. Všichni tito soupeři jsou hratelní a nebudou o tolik silnější než my. Když budou kluci hrát stejně jako v těch posledních zápasech a proměnění se nějaké šance, tak to budou vyrovnané zápasy,“ míní Kuchyňa.

I proto by se Jihlava ráda vracela domů s nějakým bodovým přírůstkem. „Co se týče sebevědomí a psychiky, tak by nám samozřejmě úspěch pomohl,“ potvrzuje trenér Dukly.

Budějovice mají jihlavští hokejisté navíc v tabulce celkem na dostřel. V boji je tedy nejen záchrana extraligy, která je blízko, ale i co nejlepší umístění. „Samozřejmě, že bychom chtěli skončit co nejvýš,“ netají Kuchyňa. „Ale naším velkým cílem je to, aby se kluci naučili hrát hokej, nehráli stereotypně, dokázali něco vytvořit s kotoučem, sami se individuálně prosadili. Hrají sami za sebe, za své jméno a svou budoucnost. Záleží jen na nich, kam to dotáhnou,“ dodává.

Narazí na Tottera

Jihlavu v třetím dějství soutěže čeká i hodně pikantní duel s Chomutovem, který trénuje Aleš Totter, jenž nedávno rezignoval na post hlavního kouče Dukly.

„Tak samozřejmě, že to bude trochu specifický zápas a v podvědomí to trochu bude,“ komentuje Kuchyňa, který po boku Tottera stál v roli asistenta. „Ale jinak to bude zápas jako každý jiný a my budeme chtít Chomutov porazit stejně tak, jako budeme chtít vyhrát v Budějovicích,“ tvrdí kouč.