Dvaadvacet zápasů prý bude sloužit hlavně k přípravě na samotné play off, ve kterém si tým z Vysočiny vytyčil neskromný cíl – pošilhává po mistrovském titulu!

Velký sen - být mistry republiky – prý není jen slovní hříčkou. Jihlava ho napsala i do knihy přání. „Když jsme s týmem byli na vrcholku Devíti skal, kde je kniha, kam návštěvníci píšou svá přání, tak jsme tam napsali, že chceme být mistry republiky. Je to pro nás výzva a velký cíl, ale nedávejme si malé cíle,“ říká trenér Luboš Sláma.

Se silnou konkurencí se zviditelní

Jednu z met už jeho tým zdolal. Postoupil mezi dvanáct nejlepších celků tuzemska, se kterými by ovšem rád udržel krok. „My do téhle části vstupujeme s tím, že bychom chtěli ukázat, že jsme si to místo zasloužili,“ říká jihlavský kouč. „Určitě se tím zviditelníme, protože je to konfrontace s těmi nejsilnějšími kluby z celé republiky, které kromě Olomouce a nás hrají extraligu, tak alespoň uvidíme, na čem jsme,“ doplňuje Luboš Sláma.

Vyloženě o co nejlepší umístění prý ve druhé fázi soutěže nejde. „Samozřejmě, že chceme udělat dobré výsledky, ale body nejsou tak důležité, spíše jde o to, abychom byli připravení a uspěli v té nejdůležitější fázi, kterou je play off,“ má jasno trenér.

Hráče momentálně kosí angina

Jak svůj tým naladil na úvodní dvě utkání ve Zlíně a Olomouci? „Bohužel máme v kabině nějakou anginu, kluci jsou hodně nemocní a my na ty zápasy budeme mít asi dvě pětky, maximálně tři, protože nás je fakt málo,“ poukazuje trenér před dnešním a zítřejším duelem na citelné ztráty.

Žádat o odložení, ale Jihlava nebude. „Už je pozdě a já pořád doufám, že nás bude dostatek, odehraje se to a nebude se to komplikovat,“ doufá Sláma.

I přes všechny problémy ale Dukla neodjede s poraženeckou náladou. „Určitě tam jedeme s tím, že chceme udělat body. Jestliže budeme hrát na dvě, nebo tři pětky, pojedeme tam bránit, abychom ty dva zápasy fyzicky vydrželi,“ uzavírá kouč.