S nově poskládaným elitním útokem vyrazí k úvodnímu kolu nadstavbové části prvoligoví jihlavští hokejisté. Dnes večer na ledě Kadaně se úderná formace představí ve složení Hodek, Čachotský, Rytnauer.

Trenéři Dukly sáhli ke změně po odchodu centra Radka Hubáčka, jemuž včera vypršelo hostování z Vrchlabí. „Poskládali jsme to trošku jinak a do první lajny posunuli Láďu Rytnauera,“ prozradil hlavní kouč Roman Mejzlík.

Zatímco Hubáček už by dnes měl znovu posílit krkonošský tým, Jiří Hanzal, který byl za něj na měsíc vyměněn, se do Jihlavy nejspíš nevrátí. „Jeho další působení je v jednání. Co s ním bude dál, bychom měli řešit ve středu,“ konstatoval trenér červenožlutých.

S Kadaní se Dukla utká podruhé v pouhých třech dnech – v pondělí jí doma podlehla 1:2 v prodloužení. „Bude to podobný zápas – tedy boj a čekání na chybu. A kdo ji využije, bude mít výhodu,“ odhadl Mejzlík.

Bez Šindela

Třebíč přivítá na úvod nadstavby Beroun. I když se s tímto soupeřem střetla před necelými třemi týdny (a vyhrála 6:2), trenéři Horácké Slavie nevědí, co přesně od soupeře očekávat.

„Beroun může překvapit kohokoliv a kdykoliv. Má zkušené hráče, dobře propracovanou defenzivu a je velice nepříjemný. Čeká na chyby soupeře a má výborné přesilovky. Nečeká nás nic snadného,“ prohlásil třebíčský sportovní manažer Kamil Pokorný.

Ten bude na střídačce zastupovat Jaromíra Šindela. Kouč Horácké Slavie už odjel na závěrečné soustředění reprezentační dvacítky, kterou na přelomu prosince a ledna povede na mistrovství světa v Kanadě.

Pozor na fauly!

Havlíčkův Brod dnes vyrazí do Znojma. S bývalým extraligovým celkem má zatím vyrovnanou bilanci – oba týmy uhájily ve vzájemných utkáních domácí tvrz.

„Chtěli bychom si odvézt nějaký bod, nicméně bude to velice těžké,“ předeslal trenér Rebelů Petr Novák. „Zvlášť když musíme rychle zregenerovat, protože pauza je minimální,“ doplnil.

Recept na úspěch je podle brodského kouče jasný. „Když budeme hrát jako první třetinu v Ústí (jeho svěřenci drželi nerozhodný stav 1:1, nakonec podlehli 2:7 – pozn. red.), nemůžeme prohrát. Hlavně musíme hrát disciplinovaně, protože Znojmo v obou zápasech s námi potvrdilo, že má velice dobré přesilovky,“ upozornil Novák.