Ve 37. kole první hokejové ligy se Třebíč jako jediná z Vysočiny představila na domácím ledě, kde se od ní proti poslednímu celku tabulky, Havířovu, nečekalo nic jiného než vítězství. Cíl splnila do puntíku. Pantery přehrála 5:0.

To Jihlava se představila v Šumperku, který je předposlední. Přivezla si plný bodový zisk, když konto soupeře zatěžkala šestibrankovým přídělem.

Havlíčkův Brod měl problémy v Táboře. Celý zápas musel dotahovat a nakonec na jihu Čech vyhrál až po sanostatných nájezdech.

TŘEBÍČ – HAVÍŘOV 5:0

Třebíč přivítala poslední tým tabulky z Havířova. A rozdíl mezi oběma týmy se ukázal hned v první minutě. Ostrčilovo nahození usměrnil šikovně do branky Marek Laš. Hosté působili mátožným dojmem a hned za minutu mohli inkasovat podruhé. Samostatný nájezd Zahradníka ale skvěle zlikvidoval Vošvrda.

Zahradník si tak musel na branku počkat až do 14. minuty, kdy získal v rohu puk, obkroužil s ním branku a backhandem zakončil přesně. Další branku mohl přidat Vítek, ale samostatný únik nezakončil přesně.

Zmar hostů přesně ukázala 19. minuta. Tři havířovští hráči se řítili na jediného obránce Horácké Slavie, ale nedokázali ani zakončit a s pukem skončili za Lvovou brankou. Třebíč tak šla do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Ve druhé dvacetiminutovce diváci příliš hokejové krásy neviděli. Hra se odehrávala především ve středním pásmu a oba týmy se do šancí dostávaly minimálně. Do největší šance se tak dostal až ve 40. minutě Zahradník, jehož střelu nejprve Vošvrda vyrazil a dorážku perfektním zákrokem zlikvidoval, a tak se ve druhé části stav neměnil.

Třetí třetina začala přesně tak, jako skončila druhá. Hokejovou nudu přetrhl až Petr Zahradník, který vybojoval puk na útočné modré čáře, a samostatný únik proměnil mazácky mezi nohy hostujícího gólmana.

V 50. minutě proměnil přesilovou hru Dolníček a bylo rozhodnuto. Tři minuty před koncem přidal ještě pátou branku domácích Obdržálek. Utkání pak zpestřilo ještě několik bitek, v nichž měli také navrch domácí hokejisté. To už však nemohlo na výsledku nic změnit, Havířov prohrál po dvanácté v řadě a Třebíč si připsala cenné tři body.

Branky a nahrávky: 1. Laš (Ostrčil), 14. a 48. Zahradník, 50. Dolníček, 58. Obdržálek. Rozhodčí: Jílek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6, navíc Krätzer 5 plus do konce utkání, Přibyl trest ve hře – Krisl 5 plus do konce utkání, Szabo trest ve hře. Využití: 1:0. Diváci: 1420. Třetiny: 2:0, 0:0, 3:0. Třebíč: Lev – Sedláček, Ostrčil, Kania, Koktan, Hrbáček, Bulička – Laš, Dolníček, V. Burian – Rod, Krätzer, Stejskal – Čech, Zahradník, Obdržálek – Přibyl, Vítek, Kundela. Havířov: Vošvrda – Štefanka, Jindřich, Krisl, Tesařík, Zientek, Rangl – Seman, Piecha, Szabo – Šedivý, Strapáč, Roman – Červenka, M. Haas, Zeliska – Říčka, R. Haas, Klimša.

ŠUMPERK - JIHLAVA 0:6

Branky a nahrávky: 4. Krupka (Čachotský), 8. Krupka (Rytnauer, Čachotský), 13. Hodek (Rytnauer, Bezděk), 26. Krupka (Dobrovolný, Čachotský), 37. Krupka (Dobrovolný, Hodek), 49. Krupka (Čachotský, Chvátal). Rozhodčí: Zubzanda - Goňa, Obadal. Třetiny: 0:3, 0:2, 0:1. Šumperk: Hylák - Novotný, Kántor, Sedlák, Višňák, Rimmel, Zukal, Hoďa - Moravec, Mihalík, Hašek, J. Daneček, Hulva, Švaňhal - Podešva, Meluzín, Antonovič - Janečka, Orsava. Jihlava: Řehoř - Ficenc, Dobrovolný, Staněk, Chvátal, Kašpar, Takáč, Posmyk, Hodek, Krupka, Čachotský, Suk, Mareš, Haluza, Rytnauer, Bezděk, Man, Dušátko, Krupka, Hrbatý.

TÁBOR - HAVL. BROD 2:3 sn

Branky a nahrávky: 6. Štrba (Nedorost), 37. Kanov (Šperger, Kostourek) - 33. Sklenář (Jebavý, Růžička), 37. Růžička (Sklenář), rozhodující nájezd Třetina. Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 - 0:0. Tábor: Kovář - Havran, Kanov, Kotaška, Jank, Kudrna, Černý, Zíb - Kostourek, Šperger, Kocar, Nedorost, Štrba, Rob, Kuchejda, Červený, Mrkvička, Polodna, Hanzal. Havl.Brod: Neruda - Šulc, Jebavý, Vyhlídal, Horváth, Jelínek, Soldán, Pavlík, Hertl - Holec, Endál, Knotek, Smith, Třetina, Růžička, Němec, Česnek, Borovanský, Sklenář, Ondráček, Kachlík.

Ostatní výsledky: Chomutov - Olomouc 3:2, Znojmo - Beroun 2:1 p, Vrchlabí - Benátky 1:2, Kadaň - Chrudim 3:1, Hr. Králové - Ústí 1:2 sn.