Nekonečné cestování do Třince se vyplatilo, přineslo výhru

Třinec, Ostrava – Extraligoví starší dorostenci Dukly přivezli z náročného dvojutkání tři body.

12.1.2010

Jihlavští starší dorostenci (v tmavém) sice strávili v autobuse skoro devět hodin, na výkonu v Třinci to ale znát nebylo. Domů si Dukla odvezla cennou výhru 2:1.Foto: DENÍK/ Libor Plíhal

V Třinci uspěli i přes nekonečnou, takřka devítihodinovou cestu. Na hokejisty vedoucích Vítkovic už ale recept nenašli.

EXTRALIGA ST. DOROSTU

TŘINEC - DUKLA JIHLAVA 1:2

Páteční výhra hostů se nerodila vůbec lehce. Autobus s jihlavským výběrem se totiž před Frýdkem-Místkem zasekl na tři hodiny v koloně aut. Dohromady tak hráči museli v autobuse strávit osm a půl hodiny! „Dělali jsme tam více méně srandy, aby si to čekání kluci tolik neuvědomovali,“ popisuje trenér Luboš Sláma, který smekl před svým protějškem Romanem Ciencialou. „Hlavně jemu musíme poděkovat, protože byl ochoten na nás počkat a chtěl to utkání odehrát. Udělal fairplay gesto, protože to klidně mohl po dvaceti minutách čekání skrečovat a my jeli zbytečně,“ říká Sláma.

Únavné cestování se ale na výkonu Jihlavy příliš nepodepsalo, což překvapilo samotného kouče. „Divili jsme se, jak tam kluci lítali jako motorové myši, že do toho šli naplno a nevypustili to. Za tom jim musím poděkovat,“ libuje si trenér.

Jeho tým sice od 31. minuty prohrával, ale po chvíli Brychta srovnal a osm minut před koncem přidal vítěznou trefu Kret. „Vyzdvihl bych i Jirku Šťastného, který nás podržel, když chytl tři samostatné nájezdy,“ dodává spokojený Sláma.

Branky a nahrávky: 31. Repe (Matuš) - 38. Brychta (Hlaveš, Čurilla), 52. Kret (Prokš, Hlaveš) . Rozhodčí: Mrkva - Bojda, Mrákava. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:1. Dukla Jihlava: Šťastný - Tobola, Zadražil, Musil, Hlaveš, Kříž, Pavlas, Čurilla - Brychta, Ludvík, Svobodník, Pekárek, Vlček, Prokš, Pěška, Březka, Kret, Mandát, Střecha, Lupač.

VÍTKOVICE - DUKLA JIHLAVA 4:1

Domácí šli do vedení po rychlé akci Šebesty s Holým a na 2:0 zvýšil v úvodu druhé části Matušák.

Dukle se pak nepovedl ani vstup do třetího dějství, když opět v první minutě inkasovala. O třetí gól Vítkovic se postarali Šebesta a přesně pálící Raška. Stejný hráč pak nepohrdl a zvýšil na 4:0. Jihlava se dočkala až v poslední minutě, kdy využil přesilovou hru Kret.

„Neměli jsme štěstí, nepodařilo se nám dávat góly, a hlavně nám nevyšly začátky třetin, ve kterých jsme inkasovali po chybách dva góly,“ komentuje Sláma. „Vítkovice mají silný a kvalitní mančaft, a klukům ten zápas ukázal, že pokud chtějí v hokeji něco dokázat, musí na sobě ještě pracovat,“ dodává jihlavský kouč.

Branky a nahrávky: 12. Šebesta (Holý), 21. Matuštík (Němec, Klimíček), 41. Raška (Šebesta, Holý), 58. Raška (Šebesta, Holý) - 60. Kret (Svobodník). Průběh utkání: 4:0, 4:1. Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1. Dukla Jihlava: Hlávka - Tobola, Zadražil, Musil, Hlaveš, Kříž, Pavlas, Čurilla - Brychta, Ludvík, Svobodník, Pekárek, Vlček, Prokš, Pěška, Březka, Kret, Mandát, Střecha, Lupač.

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jihlava byla v Třinci hodná. Bez trestů, ale i gólů a bodů

Magdalena Křenková ze Staré Říše navrátila původní krásu starému betlému po strýci Metodějovi Florianovi.
16

Bylo to čistě mezi mnou a strýcem Metodějem, popisuje svoji práci výtvarnice

Auto smetlo chodce. Ten na místě zemřel

Jihlavsko - K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu nad ránem na silnici první třídy mezi Krahulčím a Mrákotínem na Jihlavsku. Osobní auto se tam střetlo s chodcem, který na místě zemřel.

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků