Už před zápasem se totiž spekulovalo o tom, že je výsledek předem domluvený a že zápas skončí remízou. Po vítězství Hradce 2:1 v prodloužení spekulace ještě vzrostly.

Vše začalo tím, že většina sázkových kanceláří začala stahovat zápas Jihlavy s Hradcem ze své nabídky.

„Od začátku dne byl nestandardní počet sázek na remízu. Zpravidla je nejvíce sázek na favorita zápasu, v tomto případě to byli domácí, na které byl kurz 2:1. Když jsme však viděli poměr sázek přes 80 procent na remízu, tak to bylo podezřelé,“ uvedl tiskový mluvčí sázkové kanceláře Tipsport Lubomír Ježek.

„Sice se nejednalo o žádné velké sázky, ale museli jsme ten zápas stáhnout. Vzhledem ke zkušenostem s první hokejovou ligou v minulosti jsme k této soutěži obezřetní,“ dodal.

Jediná sázková kancelář, která zápas ve své nabídce ponechala, byla Chance. Ale i ta původní kurz 4:1 snížila na 2:1.

„Museli jsme reagovat na to, jak sázeli naši zákazníci. Nic jiného v tom nebylo. Kurzy jsme upravovali podle toho, jak zákazníci sázeli. To jsou veškeré informace, které mám,“ uvedla tisková mluvčí Chance.

Jednatel nejslavnějšího klubu československé hokejové historie Bedřich Ščerban však všechny spekulace o domluveném výsledku popírá.

„Opravdu nevím, co bych k tomu řekl. Nevyznám se v sázení. Osobně mi to je proti srsti a nevěřím, že by to někteří naši hráči dělali,“ prohlásil. „Pokud by mi někdo předložil důkaz, určitě se tím budu zabývat, ale je těžké podnikat nějaké kroky na základě spekulací,“ doplnil.

A připomněl, že podobné dohady zde byly už v průběhu letošní sezony, ale Dukla dokázala vyhrát. „Vzpomínám si na náš zápas v Šumperku, kdy měla být stoprocentní remíza a náš zápas byl ze sázkových kanceláří stažen. My jsme tam ale vyhráli 6:1. Těmto fámám prostě nemůžeme předejít,“ uzavřel Ščerban.