Dobrou vzájemnou bilanci z této sezony potvrdili havlíčkobrodští Rebelové v utkání s druhým Chomutovem, ze čtyř zápasů dokázali vyhrát hned tři.

Středeční vyrovnané utkání rozhodl v prodloužení kapitán Vyhlídal a dva získané body mohou hráčům z Kotliny výrazně pomoci v boji o play off.

„Snad nám toto vítězství pomůže k cestě do play off, teoreticky by nám mohlo stačit jedno vítězství ze tří zápasů,“ zamyslel se po utkání trenér Havlíčkova Brodu Petr Novák.

V posledních třech kolech mají Rebelové celkem příznivý los, v sobotu jedou na led předposledního Šumperka, příští středu doma hostí osmý Tábor a nadstavbovou část zakončí v Kadani.

„Jsme v situaci, kdy je pro nás důležitý každý bod,“ ví Novák.

Na pět posledních volných míst v play off je šest zájemců, definitivu ještě nemá ani osmý Tábor. Rebelům stačí v posledních třech kolech získat čtyři body, potom se nemusí ohlížet na výsledky svých protivníků. V tu chvíli totiž mají jistotu, že pod sebe stlačí buď Beroun, nebo Vrchlabí, které má před sebou už jen dva zápasy.

Oblíbený soupeř

A jak vůbec vypadala třetí havlíčkobrodská výhra nad Chomutovem?

Domácí hokejisté se svého soka nezalekli a sehráli s ním vyrovnanou partii. Už v sedmé minutě se ve slibné pozici ocitl Smith, ale jeho tvrdá rána Cháberu nepřekvapila. V polovině první části se k puku dostal Třetina, ale jeho ránu gólman hostí kryl. Na druhé straně se připomněl útočník Duda, ale Furch byl proti jeho pokusu zblízka připraven. Na chomutovského brankáře si následně nepřišel domácí Knotek.

Ve druhé třetině přeci jen hosté zvýšili svoje tempo a podařilo se jim vypracovat několik gólových šancí. Jako první ovšem mohl otevřít skóre brodský Třetina, který v oslabení vystihl nepřesnou rozehrávku Chomutova, v brejku však na Cháberu nevyzrál. Pak se ocitl v permanenci i domácí gólman, ale střela Bombice, ani dorážka Hájka ve Furchově svatyni neskončila. Ve 32. minutě výborný domácí brankář vychytal opět Dudu a Kraftova teč v závěru skončila nad břevnem.

Poslední část začali opět aktivně domácí, ale strážce chomutovské svatyně obstál jak proti Poletínově dorážce, tak i proti tvrdé Němcově střele. Skóre se tak měnilo až ve 47. minutě. A jako první se radovali hosté.

Procházka našel zpoza branky Mikšovice a ten se nemýlil. O čtyři minuty později domácí srovnali brankový účet, když po závaru před chomutovskou brankou skóroval z úhlu Ondráček. Na řadu tak muselo přijít prodloužení. V něm hráli domácí přesilovku a vyloučení Dudy potrestal přesnou střelou od modré brodský kapitán Vyhlídal.

„Chomutov nám jako soupeř vyhovuje, snaží se praktikovat útočný hokej, a to nám sedí. S výsledkem jsme určitě nadmíru spokojeni. Rád bych vyzdvihl obrannou práci týmu, kterou výborným výkonem podpořil Dominik Furch v brance,“ pochvaluje si Novák.

JAKUB JANÁČEK, PAVEL MIKEŠ