Třebíč s Jihlavou bojuje v první hokejové lize o pátou pozici v tabulce. Ve 43. kole se však ani jednomu týmu nedařilo. Třebíč si přivezla z Olomouce debakl 1:5, Dukla prohrála s Hradcem Králové 1:2 po prodloužení.

Přestože se Jihlava v první třetině ujala vedení, Hradec dokázal ve druhé části odpovědět. Rozhodovat tak muselo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté.

„Měli jsme malou aktivitu, útočníci chodili málo do brány a vázla nám rozehrávka od nás ze třetiny. Myslím si, že to z naší strany nebylo dobré utkání,“ uvedl po zápase jihlavský kouč Roman Mejzlík.

Po většinu zápasu se diváci na Horáckém zimním stadionu museli nudit. Jihlava se sice snažila, ale pozorná obrana východočechů naděje červenožlutých vždy spolehlivě bortila.

„Všechno jsme podřídili taktice. Přijeli jsme sem uhrát bod. Ten zápas asi nebyl moc ke koukání, ale my jsme nechtěli Duklu nechat hrát hokej, protože bychom asi v současné době, kdy se nám tolik nedaří, neuspěli,“ uvedl hradecký asistent trenéra Mičky Jiří Slabý.

Nezáživný zápas se v šedesáti minutách nerozhodl, a tak následovalo prodloužení. V tom Jihlava hrála dvouminutovou přesilovku čtyři na tři, kterou ale nevyužila. Hned po skončení přesilové hry tak udeřili hokejisté Hradce a rozhodli o tom, že si bod navíc odvezou hosté.

„1:1 odpovídá průběhu zápasu, ale samozřejmě ta nevyužitá přesilovka v závěru nás mrzí. Na tréninku se sice přesilovkám věnujeme víc, ale prostě to dnes nevyšlo,“ smutnil po zápase trenér Mejzlík.

Třebíč jela do Olomouce s velkou touhou bodovat, aby si udržela tříbodový náskok před dotírající Jihlavou. „Jedeme tam s tím, že chceme získat nějaké body, ideální by byly všechny tři,“ plánoval před zápasem třebíčský trenér Jaromír Šindel.

Jenže ambice třebíčských hokejistů vzaly rychle za své a z Hané si odvezli debakl 1:5.

„Domácí byli jednoznačně lepší v přechodu do útoku, v bruslení, prostě ve všech činnostech. 5:1 je zasloužený výsledek,“ uvedl po zápase nespokojený kouč Horácké Slavie.

Na vedoucí branku Korhoně dokázala Třebíč ještě odpovědět zásluhou Zahradníka, a i když šli hráči Olomouce znovu do vedení, hosté s nimi drželi krok až do poloviny zápasu.

Poté ovšem Horácká Slavia obdržela tři branky a bylo po zápase. „Mám takový dojem, že si někteří naši hráči od té doby, co jsme si splnili náš cíl a máme jasnou účast v play off, pletou tohle splnění s koncem sezony,“ zlobil se padesátiletý kouč. „A je to už několik zápasů v řadě, co se nám vlastně nic nepovedlo,“ doplnil.