Jenže poté přišlo horší období, začali bodovat jejich soupeři a Rebelové se rázem propadali tabulkou. Nakonec o účast ve vyřazovacích bojích museli bojovat takřka až do posledního kola.

Teprve v předposledním dějství si Rebelové zajistili definitivu play off.

„Během ledna jsme se dostali do situace, ve které jsme samozřejmě nechtěli být. Záleželo nám na každém bodu. Nejlepší hráči odešli do Slavie. Ti, co tu zůstali, byli pod tlakem. Ale musím jim však poděkovat, že to tak dobře zvládli,“ uvědomuje si kouč jedenáctého celku po základní části Petr Novák.

Brodští hokejisté získali v poslední části soutěže důležité body proti Znojmu. Další důležité importy na jejich konto byly dva body v Hradci Králové a doma proti Chomutovu. Právě to nasměrovalo družinu Petra Nováka do vyřazovacích bojů.

Postup mezi dvanáct nejlepších celků stvrdili domácím vítězstvím nad Táborem 4:1. „Celkově jsme získali víc bodů než loni, s čímž může být spokojenost. Jedenácté místo ve vyrovnané tabulce také není špatné,“ ohlédl se za šestačtyřiceti zápasy Novák, který si uvědomoval na co jeho tým má.

„Jednu chvíli jsme se sice pohybovali vysoko, ale věděli jsme, jaká je síla kádru. Nicméně i v té poslední části jsme odehráli dobré zápasy a z minima vytěžili maximum, protože soutěž byla hodně ovlivněná odstoupením Havířova ze soutěže,“ dodal.

Rebelové už ale směřují myšlenky k blížícím se vyřazovacím bojům.