Výsledek 4:1 by sváděl k tomu, že se jednalo o snadný postup. Zdání klame. Hned tři duely totiž Hanáci rozhodli až v prodloužení.

Stejně tomu tak bylo v pondělním pátém utkání. Mora sice vedla 3:1, ale hosté vyrovnali a rozhodovat se muselo v nastaveném čase.

„Za stavu 3:1 přišla zbytečná nervozita, že by série už mohla skončit. Soupeř toho dokázal využít,“ konstatoval olomoucký trenér Petr Vlk.

Rozhodovat tak muselo prodloužení – a stejně jako v předchozích dvou případech byli úspěšní Kohouti.

„V prodloužení jsme se nevyvarovali chyb, které zkušený soupeř trestal,“ měl jasné vysvětlení pro olomouckou úspěšnost jihlavský kouč Patrik Augusta.

„Prodloužení je o štěstí. Máme ale v týmu hráče, kterým víc prostoru na ledě vyhovuje. I v základní části jsme byli v nastaveném čase úspěšní,“ přidal se Vlk.

V pátém utkání se na obou stranách objevili gólmani, kteří dosud nastupovali jako dvojky.

„Milan Řehoř odchytal celé play off. Porce zápasů byla velká, proto jsme se rozhodli pro Marka Bendu, který se toho chytil velmi dobře,“ vysvětloval Augusta.

Změna na domácí straně až tak překvapivá nebyla. „Štefan Žigárdy střídal v polovině čtvrtého zápasu a dostal důvěru i dál,“ uvedl Vlk.

Zatímco olomoučtí hokejisté ke čtvrtfinále nastupovali po dvoutýdenním odpočinku, Dukla měla za sebou vypjatou bitvu s Havlíčkovým Brodem. Augusta však odmítá, že by únava jeho svěřenců čtvrtfinále ovlivnila.

„To je ve formě spekulací. Hráči ukázali, že jsou dobře trénovaní a v těžké sérii s Olomoucí jsme byli vyrovnaným soupeřem. Nezdálo se mi, že bychom zaostávali. Samozřejmě, že hráči jsou pošramoceni po předchozí sérii. Nemyslím si, že by zrovna tohle sérii rozhodlo,“ řekl Augusta.

Oba trenéři ocenili i to, že se čtvrtfinále odehrálo v duchu fair play.

„Souboj byl z obou stran korektní, hraný v dobré atmosféře,“ poznamenal Augusta. „V celé sérii se neobjevily zákeřnosti, kdy by si šli hráči vyloženě po krku. Samozřejmě, že se objevily tvrdé zákroky, které patří k play off, ale vše bylo fér,“ dodal Vlk.

I přes konečný výsledek 4:1 na zápasy se Dukla ukázala jako nadmíru houževnatý soupeř.

„Jihlava byla výborným soupeřem,“ ocenil Vlk. „Dvakrát jsme se v Olomouci dokázali vrátit do zápasu, když jsme prohrávali o dva góly. Mužstvo ukázalo svůj charakter a hráčům je potřeba poděkovat, že i za stavu 3:0 na zápasy bojovali až do konce,“ dodal Augusta.

Zatímco pro Duklu sezona skončila, Mora v semifinále narazí na jednoho z hlavních aspirantů na postup do baráže, Chomutov. Boj o finále začne v pondělí na severu Čech.